Giresun Haberleri

Siyaset Kurumu Vatandaşın Aklıyla Alay mı Ediyor!

0

Geçtiğimiz hafta Sarıyer Kapalı Spor Salonunda yapılan 7. Ak Parti İlçe Kongresinden sonra Sarıyer’in en büyük mahallelerinden biri olan Ayazağa Mahallesinde Ak Partiye gönül veren Giresunlular hayal kırıklığı yaşadı.

Genel kuruldan 15 gün önce Ayazağa Mahallesinde bazı dernekleri ziyaret eden o zamanın adayı şimdinin başkanı Halil İbrahim Kurşun ve ilçe belediye meclis üyeleri Ergün Durdu, Ali Yaman ve Ayazağa Mahalle Muhtarı Mustafa Karaman ve birçok Giresunlunun katıldığı toplantıda Giresunluları da değerlendirecekleri sözünü vermişlerdi. Genel Kurul sonrası bakıldı ki Ayazağa Mahallesi yok sayıldı gibi görülüyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Eynesil Kemaliye Köyü Derneği Başkanı ve Sarıyer Giresunlular Derneği Başkan Vekili Mustafa Civek “Gerçekten bunu beklemiyorduk. Giresun noktasında önerdiğimiz arkadaşlarımız vardı. Bizim önerimizi bir tarafa bırakalım. Listeye başka Giresunlu da almadılar, Ayazağa Mahallemizden sadece Sinoplu Kadir Abalı abimizi yönetime aldılar. Kendilerine başarılar dileriz. Ayazağa’ya bir kişi yetmez. Her siyasi parti bu bölgeye iyi bakmalı. Bakmayanlar yarın bunun karşılığını görürler” diye sitem etti. Yönetime giren Giresunlu hemşerilerimize başarılar dileyen Civek kırgındı.

Mustafa Civek devamla “Sözün kısası Sarıyer’de “Ak Parti İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun Giresunluları yok saymıştır” algısı var ve bu durumu nasıl düzeltecekler bakıp göreceğiz?  Şunu da söylemeden geçmemek gerek demek oluyor ki siyasette karar vericiler geçen seçimleri analiz etmeden karar veriyorlar. Gün ola harman ola demiş atalarımız” dedi.

Haber: Aydın Kömürcü

www.vatangiresungazetesi.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım