Giresun Haberleri

Tirebolu Ataköy Alabalık Tesisleri Sel Kurbanı…

0

Giresun’un en gözde kırmızı benekli canlı alabalık üretim tesislerinde sel felaketinden dolayı onbinlerce alabalık havuzlarda ve çamurlu azgın sularda öldü.

Konuyla ilgili olarak gazetemize açıklamada bulunan Ataköy Alabalık Tesislerinin işletmecisi ve sahibi Ümit Yılmaz şunları söyledi; “Öncelikle can kayıplarımızın olması bizleri derinden yaralamıştır. Tirebolu Doğankent yolunda Şehit olan askerlerimize ve tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Sel felaketinde kayıp olan kardeşlerimizin de bir an önce bulunmasını temenni ediyorum.

Bu zorlu süreçte devletimizin yanımızda olması ve zararlarımızın karşılanması için yaptığı çalışmaları görmek bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu yönde yaptığı açıklamalar da zor durumda olan bizler için sevindiricidir. Kaymakamlığımız hasar tespit tutanaklarını tutmuş ve bizzat Tirebolu Kaymakamımız da tesislerimize gelerek incelemelerde bulunmuş ve geçmiş olsun dileklerini iletmiştir.

Ayrıca bölgemize gelen bakanlarımız Sn. Süleyman Soylu’ya, Sn. Dr. Ekrem Pakdemirli’ye ve Sn. Murat Kurum’a ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Canımızı zor kurtarıp her şeyimizi kaybettiğimiz bir günde Devletimizi yanımızda görmek bizlere güç kuvvet vermiştir.

Bölgemizde daha öncede birçok sel felaketleri yaşanmış, ancak küçük derelerin bu kadar büyük hasarlar verdiği yaşlılarımızın ifade ettiği şekliyle en son 1936 yılında olmuş. Biz Tirebolu’nun Doğankent yönünde ve Tirebolu ilçemize bağlı en son köyüz.

Dolayısıyla Doğankent’te yaşanan afet bizde de çok şiddetli bir şekilde yaşanmış ve balık havuzlarımıza gelen derenin 1936’dan beri ilk defa bu kadar şiddetli hasarlar oluşturduğuna şahitlik etmiş bulunuyoruz.

Bizim devletimizden beklentimiz mümkün olan en kısa zamanda tesislerimizi yeniden faaliyete geçirmek için bizlere yardımcı olması. Allah ülkemizi her türlü felaketten korusun” dedi.

Haber: Nuri Yılmaz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım