Giresun Haberleri

TMO, Fındık Alım Kriterleri İyileştirildi

0

AK Parti Giresun Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) fındık esaslarında bazı düzeltmeler yaptığını bildirdi.

Milletvekili Öztürk, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklama şu ifadelere yer verdi: ‘Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal Bey’le birlikte, ilimizde fındık alım noktalarını ziyaret ederek üreticilerimizden gelen talep ve önerileri yerinde dinlemiştik. Üreticilerimizden gelen talepler doğrultusunda Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla bazı kararlar alınmıştır. Bu kapsamda; üreticimizin lehine tüm iyileştirmelerin son sınırına kadar kullanılması, bütün Türkiye’de fındık alım noktalarının artırılması, çatlak, ıslaklık, nem oranı, çürük ve buruşuk oranlarının azami seviyeye kadar yükseltilmesi, randevu tarihlerinin daha kısa süreli olması, üreticimizden gelen fındığın tamamının alınması kararlaştırılmıştır. Alınan kararlar üreticilerimiz için hayırlı ve bereketli olsun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım