Giresun Haberleri

Topal Osman Ağamıza Sahip Çıkanlara Teşekkür Borcumuz Var

0

Giresun Kent Konseyi Başkanı Mürşit Gürel, Topal Osman Ağa için MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve arkadaşları tarafından hazırlanarak TBMM Başkanlığı’na verilen iade-i itibar kanun teklifine tam destek verdi.

Gürel yaptığı yazılı açıklamada “42. Gönüllü alay komutanı Milis Yarbay Topal Osman Ağa, babasının askerlik bedelini ödemesine rağmen, Balkan ve Birinci Dünya harbi savaşlarına katılmıştır. Bu savaşlarda ayağından yaralanarak Topal lakabını almıştır. Kurtuluş savaşında kurduğu gönüllü alaylar ile bu vatanın bağımsızlığının kazanılmasın da büyük rol oynamış ve göstermiş olduğu cesaret onu Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alay Komutanlığına yükseltmiştir. Tam 250 aba zıpkalı Giresunlu ile meclisi ve Cumhurbaşkanlığını şerefiyle korumuş ama bazı entrikalarla öldürülerek sonrasında mezarından çıkarılıp asılmıştır. İşte ömrü kahramanlıklarla dolu Topal Osman Ağa için MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve arkadaşları tarafından TBMM Başkanlığı’na verilen kanun teklifi ile geçte olsa iade-i itibari geri verilmesi talep edilmektedir. Bu kanun teklifini verenlere sonsuz teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım