Giresun Haberleri

Topal Osman Ağamızı Rahmet ve Minnetle Anıyoruz

0

Giresun Medya Platformu yaptığı açıklama ile ölümünün 99.yılında Topal Osman Ağa’yı rahmet ve minnetle andı. Yapılan açıklamada “Şan verdi memlekete, unutulmasın adı/Topal Osman dediğin Giresun’un evladı” denildi.

Açıklamada “Giresun millî mücadelemiz açısından önemli bir mevki olmuştur. Karadeniz insanının tabiatına uygun bir şekilde, Giresunluların vatanperver ve uyarıcı tepkileri milletimize her zaman manevi bir güç vermiştir.

“Kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için” Türk Tarihi’nde Topal Osman Ağa gibi nice isimsiz kahramanlar vardır. Vatan için, bayrak için şehit düşen tüm kahramanlarımızın ruhları şad olsun.

Milli Mücadele kahramanları 47. Giresun Gönüllü Alay Komutanı, Kurtuluş Savaşının Yiğit Kahramanı, TBMM’nin ilk Muhafız Alay Komutanı Milis Yarbay Osman Ağa’yı, ebediyete irtihal edişinin 99. yıldönümünde, saygı, rahmet, minnet ve dualarla anıyoruz” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım