Giresun Haberleri

TÜGVA Bulancak Yaz Okulları 500 Öğrenci İle Açıldı

0

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği Yaz Okulları 500 öğrenci ile 5 Temmuz Pazartesi günü yoğun bir katılım ve coşkuyla açıldı.

TÜGVA Bulancak tarafından bu sene altı farklı okulda gerçekleştirilecek yaz okuluna 500 öğrenci başvuru yaptı. Güzelyalı İlkokulu, İstiklal Ortaokulu, Bahçelievler Anadolu Lisesi,   Lokman Hekim MTAL, Fen Lisesi ve Yunus Emre İlkokulu binasında yapılacak TÜGVA Yaz Okullarının açılışı Bulancak İmam Hatip Ortaokulu Salonunda gerçekleştirildi.

Göktekin “Bölgede Farkımızı Ortaya Koyacağız.”

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan açılış TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin’in açılış konuşmaları ile devam etti. Göktekin, öncelikle kendilerini tercih eden velilere teşekkür ederek, “TÜGVA olarak Bulancak’ta iki yılda 1000’i aşkın faaliyet yapmanın, binlerce gence ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2018’de 150, 2019’da 350 öğrencimizle yaz okulumuzu gerçekleştirdik. Bu sene yine kendi rekorumuzu kırarak altı okulda 500’den fazla öğrencimiz ile huzurlarınızdayız. TÜGVA dinamik ve genç kadromuzla, 12-14 kişilik sınıflarımızla, her sınıfa giren en az 4 öğretmen ile farkımızı Bulancak’ta ortaya koyacağız. Bulancak halkı yaptığımız her çalışmaya çok ciddi katkı veriyor, bizde Bulancak’a layık projeler üretmeye geliştirmeye devam ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle bu süreçte bizlere destek veren kurumları, 52 kişilik Yaz Okulu idare, öğretmen ve destek ekibime, değerli öğrencilerimize ve siz velilerimize can-ı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Program önceki dönem Yaz Okulu sinevizyonu ve bilgilendirme sunumunun ardından yapılan seviye sınıflandırması ile sona erdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım