Giresun Haberleri

TÜGVA Gençliği Üniversitede Stant Çalışması Yapıyor

0

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği, gençliğe yönelik yürüttüğü faaliyetlere üniversite öğrencilerini de ekledi. Hafta başında Bulancak’ta bulunan Giresun Üniversitesi Kadir Karabaş Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda stant çalışması gerçekleştirdi.

Açılan stantta Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Bulancak Kitap Kahve Projesini anlattıklarını kaydeden TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin, “Bulancak Kitap Kahve projemiz birçok ilde bulunmayan sadece Bulancak’ta açılan özel bir mekândır. Gençliğin ders çalışma, kitap okuma, çay kahve ve internete ücretsiz olarak erişebilecekleri, sınav haftalarında kaliteli ve nitelikli zaman geçirecekleri güzide bir mekândır. Bu sebeple Bulancak’ta üniversite okuyan arkadaşlarımıza da projemizi tanıtmak, anlatmak, mekândan bahsetmek için stant çalışması yaparak ikramlarda bulunduk.”

Göktekin “Üniversite Gençliği Kendi Mekânında”

İki günlük stant çalışmasının ardından gençlerin Bulancak Kitap Kahve’ye geldiğini söyleyen Göktekin “Gençlerimiz biz daha kendimizi anlatır anlatmaz, çok heyecanlandılar ve günün sonunda dersten çıkan birçok genç gençliğin mekânı Bulancak Kitap Kahve’ye geldi bile. Ortamın sıcaklığını, samimiyetini çok beğendiklerini ifade ettiler.” Dedi.

Bulancak Kitap Kahve, haftanın yedi günü 10.00-22.00 saatleri arasında Bulancak İskele başı mevkiinde bulunan TÜGVA Bulancak binasında hizmet veriyor. Kitap Kahve’de gençler ve Bulancak halkı çay, kahve ve internet gibi hizmetlere ücretsiz ulaşabildikleri gibi, kütüphanesinden 14 gün süreyle ücretsiz olarak emanet kitap alımı da gerçekleştirebiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım