Giresun Haberleri

Türkiye’nin En Genç Muhtarı, Çamoluk’tan Seçildi

0

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Çamoluk ilçesi Yuvacık Mahallesi Muhtarlığına seçilen Nusret Karabul’un vefatından sonra 1998 doğumlu Burak Karabul İlçe Kaymakamı tarafından vekil olarak atanarak en genç muhtarlar arasına katılmıştı.

Edinilen bilgilere göre görev yaptığı süre içerisinde herkese eşit ve adil davranarak halkın takdirini kazanmış, ilçe mülki amirleri, İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı ile diyalog içerisinde olarak mahallenin alt yapı, şebeke suyu problemlerinin giderilmesi yönünde girişimlerde bulunarak çalışmalar yapmış bu konularda katkıda bulunarak bu sorunların çözülmesini sağladı. Ayrıca yol bakımı, çevre temizliği, fidan dikimi gibi çalışmalarda yaparak mahalle halkının takdirini kazandı.

6 Haziran 2021 Pazar günü yapılan ara seçimde aday olarak mahalle seçmeninin % 70 civarında oyunu alarak, tekrar bu göreve layık görülen Burak Karabul, bu sefer seçilmiş muhtar olmanın onurunu, mutluluğunu yaşadı. Biz de genç muhtar Burak Karabul’u tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Haber/ Aydın Kömürcü

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım