Giresun Haberleri

Üç İlçeden Ortak Karar: Giresun Günlerinde Etkinlik Yok!

0

Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar dernek ve vakıfları ortak karar alarak bu yıl Giresun Günlerinde çalgılı etkinlik yapmayacaklar. 1-4 Eylül 2022 tarihleri arasında İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanında yapılacak 15, Giresun Günleri için üç ilçe ortak karar alarak, yakın zamanda hayatını kaybeden Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı’nın hatırası için eğlence etkinliklerini iptal ettiler.

Üç ilçeyi federasyon nezdinde temsil eden dernek ve vakıflar kendilerine tahsis edilen stantları açık tutacak, tanıtım faaliyetlerini devam ettirecekler ve merhum Şahin Yılancı’yı anıp onun adına taziye defteri açarak hemşerilerinin duygu ve düşüncelerini yazıya dökmesini isteyecekler.

Görüştüğümüz dernek ve vakıf yetkilileri, “Yöremizin sevilen, sayılan, saygıdeğer beyefendi kişiliği ile tanınan bir şahsiyetinin ölümünün üzerinden henüz bir aylık bir zaman geçmemişken, bizlerin eğlenceli etkinlik düzenlemesinin doğru olmayacağını düşündük. Şahin Yılancı bölgemizin ortak değeriydi. Bu sebeple her yıl yapılan davul, zurna ve horon gibi etkinlikler bu sene olmayacak” dediler.

Şebinkarahisar Derneği Başkanı Mehmet Şimşek, Alucra Vakfı Başkanı Süleyman Baba ve Çamoluk Derneği Başkanı Hacı Canik tarafından ortaklaşa yapılan açıklamada:

“Değerli Hemşerilerimiz,

01-04 Eylül tarihleri arasında Yenikapı Etkinlik Alanında yapılacak olan Giresun Günlerinde Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar ilçeleri olarak stantlarımız açılacaktır.

Fakat bu yılki organizasyonda stantlarımızda geçerli nedenlerimizden dolayı daha önceki yıllarda yaptığımız eğlenceye yönelik aktiviteler sadece bu yıl için yapılmayacaktır.

Kamuoyumuza saygıyla duyurulur” denildi.

Kaynak: Çamoluk Haber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım