Giresun Haberleri

Vali Ünlü 30 Ağustos Zafer Bayramını Kutladı

0

Giresun Valisi Enver Ünlü 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Vali Ünlü, yayınladığı mesajında: “26 Ağustos 1071’de Malazgirt’ten başlayan kutlu yürüyüşün onurlu erlerinin ve Sultan Alparslan’ın torunları; 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da elde ettiği büyük zaferle esareti kabul etmeyeceğini, dâhili ve harici tüm düşmanlara asla geçit vermeyeceğini ispat etmiş ve bir kez daha Anadolu topraklarına vatan, istiklal, birlik ve beraberlik mührünü vurmuştur.

Yüzyıl önce verilen Milli Mücadele’de milletçe gösterdiğimiz azim ve kararlılık halen tazedir. Mangal Dağı’nda mangal gibi yürekleriyle, Kara Zıpkalarıyla, Allah Allah naralarıyla, tüfekleriyle, kurşunları bitince Giresun bıçaklarıyla ve onlar düşünce de bileklerinin gücüyle siperlere dalan 42. ve 47. Gönüllü Alayların ruhuyla yolumuza devam ediyor ve büyük bir şevkle kökü mazide bir atiyi inşa etmek için çabalıyoruz.

Bundan bir asır önce Dumlupınar’da şaha kalkan imanın rehberliğinde; birlik, dirlik ve kardeşlik içinde aydınlık yarınlarımıza hep beraber yürüyeceğiz. Bugün bizlere düşen; ecdattan aldığımız emaneti daha da güçlendirmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Harbi’mizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere Aziz Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi, cephe gerisinde mermi taşıyan fedakâr kadınlarımızı, ninelerimizi, istiklalinden hiçbir zaman vazgeçmeyen ve bu uğurda seve seve şahadete koşan tüm ecdadımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım