Giresun Haberleri

Vali Ünlü “Fındıklarınızın Bir Kısmını Afetzedeler İçin Ayırın”

0

Giresun Valisi Enver Ünlü, Çıtlakkale Mahallesinde bir bahçede fındık hasadına katılarak üreticilere ve işçilere kolay gelsin diyerek, bereketli bir hasat dönemi diledi.

Vali Ünlü “Fındık hasadına katıldık, üreticilerimize ve çalışan işçi kardeşlerimize bereketli bir hasat dönemi ve kolaylıklar diliyorum” dedikten sonra, fındık üreticilerinden yangın ve selden etkilenen bölgelerdeki afetzedeler için bir miktar fındık ayırmaları çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanlığı kararı doğrultusunda başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde sel ve yangın afetinden zarar görenlere yönelik Giresun il genelinde de ayni ve nakdi yardım kampanyaları başlatıldığını belirten Vali Ünlü, bu hususlarla ilgili olarak bir dizi toplantı gerçekleştirildiğini aktardı.

Vali Ünlü yapılan toplantılar sonucunda; İl Merkezinde ilgili Vali Yardımcısı, İlçelerde ise Kaymakamlar tarafından yönetilmek üzere muhtar ve din görevlileri tarafından oluşan ekipler marifetiyle vatandaşlarımızdan yardım amaçlı fındık toplanacağını açıkladı.

22 Ağustos 2020 tarihinde Giresun’da yaşanan sel felaketinin birinci yılını 3 gün sonra dolduracağına dikkat çeken Vali Ünlü “Biz de geçen sene afet yaşadık. Biz afetin ne olduğunu biliriz. Afeti yaşayan bir il olarak, Türk Milletinin, devletimizin bütün organlarının, kurumlarının şefkatini yanımızda gördük. Sayın Bakanlarımız aynı bugün olduğu gibi o günde bizim yanımızdalardı. Günlerce çizmelerimizi giyip bu arazilerde karış karış birlikte gezdik. Ayak basmadık yer bırakmadılar sağ olsunlar. Sıkıntılarımızın çok kısa sürede çözümüne katkı sağladılar, destek verdiler. Şimdi diyoruz ki; Bizim destek verme zamanımız. Bunun için de fındık hasadından sonra, fındıklarının bir kısmını buralardaki afetzede kardeşlerimize ayırsınlar. Devlet oralardaki her türlü altyapı hasarlarını vs. gideriyor ama oradaki kardeşlerimizin evleri yandı, sele gitti. Eşyaları kalmadı. İşyerleri kalmadı. Onun için bizim de destek olmamız lazım” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım