Giresun Haberleri

Yazar Murat Akyol Milli Değerimizdir

0

Geçtiğimiz günlerde İmza Günü ile okurlara ulaşan “Memleket Değerlerimiz” adlı eserde çeşitli mazeretlerden dolayı yer verilmeyen gerçek milli değerlerimizi tarafsızlık ilkesi ve gazetecilik anlayışı ile gün ışığına çıkarıyoruz.

Hollywood kaynaklı bir film şirketinin üzerinde filmleştirmek için Antalya’da çalıştığı, Kazakistan’da Rusça diline çevrilmiş Altın Post ve Amazonların Gözyaşları adını taşıyan roman Kültür Ajans Yayınevi tarafından 10.000 adet gibi yüksek bir tirajla baskıya girmesi ve Giresun Üniversitesinde Konferans-Söyleşi ile imza gününe katılması gibi kriterleri göz ardı etmek mümkün değil.

Giresun hakkında ve İlimize ait yaşayışlar konusunda 500’e yakın öykü, bir adet antik zamanda Giresun’u anlatan roman, iki adet Giresun kültürümüz hakkında inceleme araştırma konulu eserleri ile Memleket Değerlerimiz adlı eserde yer bulamayışı şaşkınlıkla karşılandı.

Gerçek anlamda Giresun ilimizin değerleri arasında olmasına rağmen geride bırakılsa da bir sanat abidesi gibi geride bıraktık sanan kişilerin önünde duran Murat Akyol, Giresun ilimizin kültürüne yazdığı eserler ile değer kazandırmaya devam ediyor.

Haber: Yavuz Kayacık

Murat Akyol Kimdir ve Eserleri Nelerdir?

Giresunlu öykü, roman ve araştırma yazarı Murat Akyol Giresun’a ait halk bilimi ile ilgili inceleme araştırma çalışmaları yapıyor. 30 yıllık Devlet Memuru. 1990 yılında Giresun Folklor Sanat Derneği (GİFSAD) ile sanat hayatına başladı. Giresun Kültür Sanat ve Turizm Derneği (GİKÜSAD) Kurucu Başkanıdır.

Yazarımız bu çalışmalarıyla; Ortanca Dergisi Uluslararası Şiir Yarışması (2010), 1. Sema Yazıcıoğlu Tiyatro Oyunu Yazma Yarışması (2016), UTEF Uluslararası Trabzon Edebiyat Festivali Ödülü (2017), Türkiye Rotary 2430. Bölge (Edebiyata Katkı) Meslek Hizmet Ödülü (2019) ile taltif edildi.

Giresun Sağlık Müdürlüğüne bağlı olarak 112 Komuta Kontrol Merkezinde, birim sorumlusu olarak görev yapıyor.

Yayımlanmış üç öykü kitabı, bir roman ve birde inceleme araştırma eseri Kültür Ajans Yayınevi tarafından baskısı tamamlandı.

  • Dalgalara Bin De Gel (Öykü/2014) 1. Baskı 1.000 Adet.
  • Akıllı Mı Desem Deli mi (Öykü/2015) 1. Baskı 1.000 Adet
  • Altın Post & Amazonların Gözyaşları (Roman/2016) 1. Baskı 10.000 Adet
  • Giresun’da Efsaneler Söylenceler Masallar (İnceleme-Araştırma/2018) 1. Baskı 1.000 Adet
  • Giresun’un Sevgilisi “Yavyum Ertuğrul” (Öykü/2019) 1. Baskı 1.000 Adet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım