Giresun Haberleri

Yeni Belediye Binası Projesinde Son Üç Ay 

0

Bulancak Belediyesi Yeni Hizmet Binası yapım işinde sona gelinirken, projenin ikinci aşaması olan meydan düzenlemesi ve 65 araçlık yeraltı otoparkı yapım işine başlandı.  Yeni Hizmet binasında; içyapıda son rötuşlar ve tefrişat işleri devam ederken, projenin devamı olarak meydan alanının yeniden düzenlenmesi ve alanda yer alacak 65 araçlık yeraltı otoparkının yapımına başlandı. Projenin tamamının yaklaşık 3 ay içinde bitirilmesi planlanıyor.

Belediye Başkanı Recep Yakar; “İlçemiz ve belediyemizin en önemli vizyon projelerinden olan Yeni Belediye Hizmet Binamızda artık sona geldik. Binada içerde son dokunuşları ve tefrişat işlerini hızla tamamlıyoruz. Projenin ikinci ve nihai aşamasında ise Meydan Düzenlemesi için ilk kazmayı yılın son gününde vurduk. Burada, yeni hizmet binamızla birlikte ilçemize değer katacak bir meydan düzenlemesi yapıyoruz. Yine meydan düzenlemesi altında 65 araçlık yeraltı otoparkı inşa ederek bu bölgenin park ihtiyacını çözüyoruz. Projeyi hızlı bir şekilde sonuçlandırmak için tüm imkânlarımızı seferber ederek 2-3 ay gibi bir sürede hem Yeni Belediye Hizmet binamızı hem de yeni meydan düzenlememizi bitirmiş ve halkımızın hizmetine sunmuş olacağız. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

1958 yılında yapılarak 63 yıl hizmet veren eski Belediye hizmet binası,15 Nisan 2021 tarihinde yıkılmıştır. Daha önce yıkılan Hükümet Konağıyla birlikte oluşan yeni proje alanında konuşlandırılan Yeni Belediye Hizmet Binası önünde, daha önce 1,5 dönüm olan alan büyüklüğü de 3,5 dönüme çıkıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım