Giresun Haberleri

Yeni Yıla İlişkin Umutlarımızı Canlı Tutuyoruz

0

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can yeni yıl dolayısıyla basın açıklaması yayınlayarak “umutlarımızı canlı tutarak; yeni bir yıla giriyoruz” dedi.

Giresun Üniversitesi olarak eğitim-öğretim ve bilimsel üretim çalışmalarıyla ülkemizin ve şehrimizin gelişmesine katkı sunmaya çalıştığımız bir yılı daha geride bırakıyoruz.

Bitirdiğimiz yıl içinde yaşadığımız olumsuzluklara rağmen, sağlıklı, aydınlık günlere ulaşma umutlarımızı canlı tutarak; yeni bir yıla giriyoruz.

Bu yeni yılın güzel günlere olan umudumuzun, inancımızın tükenmediği sağlıklı, mutlu bir yıl olmasını diliyorum.

2020 yılında daha önce hiç yaşamadığımız bir salgın ile karşı karşıya kaldık. Çok zor ve sıkıntılı günler yaşadık, yaşamaya devam ediyoruz. Kimimiz Covid-19’a yakalanarak zorluklarla dolu günler geçirdi. Kimimiz yakınlarını kaybetti ya da yakınlarının korona virüs olması ile endişeli günler yaşadı. Yaşadığımız bu sıkıntılı süreç, bizlere sağlığın her şeyden önce geldiğini bir kez daha hatırlattı.

İlimizde ve Ülkemizde pandemi ile birlikte, deprem, sel ve çığ başta olmak üzere yaşadığımız diğer doğal afetlerin olumsuz sonuçları da inşallah kısa sürede ortadan kalkar; yeni yılda Milletçe rahat bir nefese kavuşuruz.

2020 yılı tüm insanlık için eşi benzeri görülmeyen zorluklara muhteri, alışkanlıklarımızı alt üst eden bir yıl oldu. Ancak karşı karşıya olduğumuz bu sorunlara rağmen; 2020’nin bize öğrettikleri de var… Bu dönemde sağlığın, yardımlaşma ve dayanışmanın, sosyal devlet olmanın ne kadar gerekli olduğunu bir kez daha idrak ettik. Bu konuda güzel örneklere şahit olduk. Devlet millet el ele vererek, acılarımızı da birlikte paylaşmayı öğrendik. Yüce Mevla, devletimize ve milletimize zeval vermesin. Bizi bir daha böyle sıkıntılarla sınamasın.

Bu duygularla, başta Giresun Üniversitesi ailesinin bireyleri olan saygıdeğer mensupları ile kıymetli öğrencilerimizin, ayrıca tüm Giresunlu hemşerilerimizin ve vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyorum. 2021 yılının şehrimize, ülkemize, dünyamıza sağlık, barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım