Giresun Haberleri

Yöresel Ürünler Pazar Yeri Projesi Tamamlandı

1

Giresun Belediyesi kadınlara yönelik projelerine devam ediyor. Giresun yöresel ürünleri için tarımsal ve hayvansal üretime destek veren kadınlar için Çınarlar Mahallesi’nde başlatılan yöresel ürünler pazarı projesi tamamlandı.

Çınarlar Mahallesi Fevzipaşa Caddesi’nde bulunan alana projelendirilen pazar yerinde 12 tanesi 10,6 metrekare, 2 tanesi ise 15,5 metrekareden olmak üzere toplam 14 dükkân ve yükleme boşaltma için ise 4 araçlık park alanı bulunuyor.

Yöresel pazarda bahçelerde yetiştirilen doğal sebze ve meyvelerin yanı hayvansal ürünler tezgâhlarda yer alacak olup, kadın çiftçilerin ürettiği doğal ürünlerin ekonomiye kazandırılması ve kadınlarımızın rahat, modern bir ortamda ürünlerini pazarlamaları amaçlanıyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, hem kadının toplumdaki yerini sosyal ve psikolojik olarak elde etmesi açısından hem de kendi ev ekonomisine katkıda bulunması açısından bu tip projeleri önemsediklerini belirterek: “Bizim kadınlarımız cefakârdır, çalışkandır. Yerel ürün ve kaynakları kullanıp değerlendirerek, hem yoksul insanlara istihdam imkânı sunmak, hem de hijyen kurallarına göre üretilen yöresel ürünlerin tüketiciye daha kolay ulaşmasını sağlamak için bu pazar projelerimize devam etmek istiyoruz” dedi.

Diğer yandan, sosyal gelişmeyi destekleme programı kapsamında Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklenen ‘Üreten Kadın Güçlü Kadın’ kapsamındaki bu proje Giresun Belediye Başkanlığı tarafından yürütüldü.

1 yorum
  1. M Abdullah Arslan diyor

    Hayırlı olsun, galiba bu proje kapatılan Kadınlar Pazarı ve Cinahmet Halk Pazarı içinde tarlada, bahçede ürettiği kendi ürünlerini pazara getirip satan ve çocuk okutan, çeyiz hazırlayan anneler için yapılmış. İşleyiş hakkında da bilgi verilseydi.. Hayırlı olsun inşallah. Tebrikler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım