Giresun Haberleri

Yumurtlamaya Gelen Balıkçıl Kuşunu Vurdular!

0

Bulancak Kuşluhan Köyü hudutları içerisinde bulunan Ördek Gölüne yumurtlamak için gelen balıkçılı cani ruhlu kişi veya kişiler acımasızca vurdular.

Sosyal medya gurubu üzerinden yapılan paylaşımda bugün öğlen saatlerinde gölde bulunan 2-3 adet Balıkçıl Kuşunun gözlemlendiği ardından ise kuşlardan bir tanesinin vurulduğu, göl üzerinde cansız bedeninin gözlemlediği duyurulması üzerine yapılan paylaşımlarda olayın çok sayıda kişi tarafından kınandığı görüldü.

Grupta paylaşımda bulunan Naci Özdemir sözlerinde; ”Kıymetli Kuşluhan köyü insanları, daha önce bu konu ile alakalı yazı yazmıştım. Bugün maalesef gölde bulunan 2-3 ad Balıkçıl Kuşundan birini vurmuşlar. Bu bir spor olamaz, avcılık sporunun da kuralları var. Kuluçkaya yatmak için gelen kuşları öldürmek avcılık sporu olamaz. Bu tamamen bir soyun yok olması ile alakalıdır, cinayettir, vahşettir. Köy halkı olarak hepimiz duyarlı olmak zorundayız” ifadelerine yer verdi.

Medya Giresun ailesi olarak olayı şiddetle kınıyor, yavrulama döneminde bulunan canlıların canına kıyan her kimse bulunarak gerekli yasal işlemin yapılmasını bekliyoruz.

Haber: Bulancak Ajans

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım