Giresun Haberleri

Zabıta Birimine Eğitim Semineri Verildi

0

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği ile Giresun Belediyesi tarafından Zabıta Müdürlüğü personeline yönelik eğitim semineri düzenlendi. DKBB (Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği) Üye belediyelere, “diğer belediyelere ve mahalli idare birlikleri ile diğer kuruluşlara yönelik olarak eğitim çalışmalarını gerçekleştirmek” maddesinin gereği olarak, Giresun Belediyesi’nin de talebiyle düzenlenen eğitim semineri oldukça faydalı geçti.

Belediye Nikâh Salonunda yapılan eğitim seminerinde 5393 ve 5216 sayılı Kanunlar ile diğer kanunlarla belediyelere verilmiş görev ve sorumluluklar ile yetki ve imtiyazları, zabıta görev, yetki ve sorumluluğu, işyeri açma ve ruhsatlandırma, kabahatler kanunu, pazar yerlerinde denetim ve genel olarak zabıta mevzuatı konularında sunum yapıldı.

Seminere eğitimci – konuşmacı olarak İçişleri Bakanlığı Başkontrolörü Recep Demir katılırken, seminer gün boyu devam etti ve katılımcılar tarafından yoğun ilgi ile karşılandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım