Giresun Haberleri

12. Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Konferansı

0

Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Araştırmaları Derneği (GİMDES) 12. Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Konferansı’nı online olarak 3-4 Ekim’de tarihlerinde yapacak.

Başkan Dr. Hüseyin Kamil Büyüközer’in verdiği bilgiye göre; “Her yıl düzenli olarak organize edilen konferans, bu yıl online olarak yapılacak. Modernitenin dikte edildiği bir ekosistemde Müslümanca yaşamın sırlarını aralayan birbirinden çarpıcı konularda uluslararası birçok konuşmacının yer alacağı konferansımızı bu yıl evlerinize, bürolarınıza getirmeyi hedefliyor. Programda Türkiye, Cezayir, Endonezya, Güney Afrika, İngiltere, Kuveyt, Malezya ve ABD olmak üzere, dünyanın muhtelif bölgelerinden 13 konuşmacının 40 dakikalık konuşmaları izleyicilerle buluşacak. Alışılmış konferans konseptinin dışına çıkılacak 12. Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Konferansı boyunca ev ve iş yerlerine konuk olunacaktır.”

On-Line Konferans

İletişim imkânlarının geliştiği ve fiziki sınırların ortadan kalkma noktasına geldiği günümüzde, mekâna bağlı kalma zorunluluğu sona ermiş durumdadır. İnsanlar görüşmelerinin pek çoğunu sosyal medya ve internet aracılığıyla gerçekleştirir hale gelmişlerdir. Koronavirüs vesilesiyle pek çok insan artık yüz yüze görüşmemeyi tercih ettikleri ve devletler belirli kısıtlamalar koyduğu için, sanal aleme rağbet ciddi bir şekilde artmıştır. Eğitimden sağlığa çeşitli sektörler internet ortamına taşınmış, evden çalışma kavramı sıradan bir hale gelmiş durumdadır. Fuarlar da bu “mekânsızlıktan” nasiplerini almaktadır. GİMDES’in düzenlediği 12. Helal ve Tayyib Ürünler Konferansı da bu minvalde online olarak gerçekleştirilecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım