Giresun Haberleri

Kum Çakıl Ocaklarının Kapatılması Doğru Değildir

0

Saadet Partisi Giresun İl Başkanı Abdülkadir Bektaş ilimizin bazı bölgelerinde meydana gelen sel felaketi sonrası aniden alınan bir karar ile kum çakıl ocaklarının kapatılmasının doğru bir işlem olmadığını söyledi.

Giresun ilimizde 4 tanesi Özel İdare Kurumuna, 8 tanesi de özel şirketlere ait olmak üzere toplam 12 adet kum ve çakıl ocağı olduğunu söyleyen Abdülkadir Bektaş; “yıllardır faaliyet gösteren bu ocakların, aniden kapatılmadan önce ticari anlamda taahhüt etmiş oldukları sözleri vardı. Bu taahhütlerin yerine getirilememesi demek, doğal olarak beton işletmecilerinin de verdiği taahhütleri yerine getiremeyeceği anlamına gelmektedir.

Bu yüzden bu ocakların kapatılma sürecinin böyle aniden alınan bir kararla yapılması doğru bir hareket olmamıştır. Çünkü bu karar, Giresun’da bu işletmelerle iş yapan kesime büyük bir zarar vermiş, inşaat sektöründe beton fiyatlarına fahiş zam yapılmasına ve sistemin çökmesine sebep olmuştur. Beton fiyatlarının yükselmesi, ev fiyatlarına zam yapılmasını kaçınılmaz hale getirecek, bu da satın alacak vatandaşlarımızın cebine ekstra bir yük yükleyecektir.

Yetkililerin, bu konu ile alakalı gereğini yapması, hem verilen taahhütlerin yerine getirilmesine vesile olacak, hem de iş yapan kesimin zarar etmesine engel olacaktır. Ayrıca iş yapan insanlarımızın da aniden gelişen bu durum nedeniyle, tutamadıkları sözlerinden dolayı karşı karşıya gelmelerinin de önüne geçilmiş olacaktır” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım