Giresun Haberleri

5. Uluslararası Tarım Kongresi Online Yapıldı

0

2018 yılından beri Anadolu Ziraat Mühendisleri Derneğinin öncülüğünde düzenlenen Uluslararası Tarım Kongresi bu yıl 5-6 Aralık 2022 tarihlerinde online olarak gerçekleştirildi. Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü, Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve Anadolu Ziraat Mühendisleri Derneği’nin birlikte düzenlediği 5.Uluslararası Tarım Kongresinin açılış konuşmalarını Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Gürbüz ve Anadolu Ziraat Mühendisleri Derneği Başkanı Prof. Dr. Turan Karadeniz yaptıktan sonra oturumlara geçildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Anadolu Ziraat Mühendisleri Derneği Başkanı hemşerimiz Prof. Dr. Turan Karadeniz 9 oturum olarak gerçekleştirilen kongreye Moldova, Arnavutluk, Irak, ABD, Pakistan, Özbekistan, Afganistan, Burkino Faso, Somali ve Kırgızistan’dan 32 araştırıcı, Türkiye’den 26 araştırıcı toplam 58 tebliğ sunarak katıldı. Tarım kongresine birbirinden güzel ve kıymetli tebliğlerle katılım sağlayan tüm araştırıcılara, bilim insanlarına, oturumları yöneten oturum başkan ve yardımcılarına, soru, katkı ve önerileri ile bilimsel çalışmalara açıklık getiren, yol gösteren değerli bilim insanlarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Özellikle kongremizin düzenlenmesinde verdiği destek ve açılış konuşmaları için rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Kutluhan hocama, Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Gürbüz hocama teşekkür ediyorum.

Kongrenin değerlendirme ve kapanış oturumunda, 6.Uluslararası Tarım Kongresinin 2023 yılı ilkbahar mevsiminde, gönül coğrafyamızın önemli bir yerini oluşturan Kosova’nın Prizren ve Mamuşa’da düzenlenmesine karar verildi. Bu kongre ile ilgili detaylı bilgileri kısa süre içinde paylaşacağız inşallah.

Bu güne kadar düzenlediğimiz Tarım Kongrelerine destek veren tüm araştırıcılara, bilim insanlarına tekrar teşekkürlerimi sunarken, bundan sonra düzenleyeceğimiz Tarım Kongrelerinde de siz dostlarımızı yanımızda görmeyi arzu ediyor, selam, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım