Giresun Haberleri

Ak Parti İl Başkanı Tatlı’dan CHP’ye Sert Yanıt…

0

Ak Parti İl Başkanı Kenan Tatlı, CHP il Başkanı Fikri Bilge’nin Giresun Belediyesine yönelik yapmış olduğu eleştirilere sert bir şekilde cevap verdi.

İl Başkanı Tatlı; ‘Giresun Belediyesinde 10 yılda bırakmış olduğunuz enkazı, yapmış olduğunuz tahribatları, har vurup harman savunduğunuz mali yapının sıkıntılarını, AK Parti Belediyesi yeni yeni topluyor. Hayal dahi edemediğiniz projeler iki yıllık gibi kısa bir süre içerinde uygulamaya konuldu. Giresun’daki değişime vatandaşlarımız bire bir şahit olurken, gündemi her zamanki gibi başka yerlere taşıma gayretini ancak CHP nin yapabileceğini’ söyledi.

Başkan Tatlı; ‘Aytekin Şenlikoğlu’nun yönetimiyle birlikte göreve geldiği ilk günden bugüne dağınık halde olan bir belediyeyi, kimin hangi görevde çalıştığı dahi belli olmayan personel yapısını, bırakın proje yapmayı, maaşların dahi ödenemeyecek duruma gelmiş bir belediyeyi, kısa bir dönem içerisinde toparlayıp ayağa kaldırdığını gördük. Seçim öncesi vaat edilmiş birçok proje uygulandı birçoğu da şuan devam ediyor. Ve ayrıca planlanmış projeler de yapılmak için bekliyor. Bu projeler içerisinde belediyenin kendi kaynaklarından yaptığı Bulancak durağı, Sahil aydınlatma, Kale aydınlatma ve Makine ikmal tesisleri gibi toplam bedeli 75 milyona yaklaşmış 17 ayrı proje ve çalışma uygulamaya konuldu. Ayrıca Plajlar bölgesi 1.etap Yeni Hizmet binası, Bisiklet yolu, Cephe iyileştirme Spor sahaları gibi çalışmalarına devam edilen ve toplam bedeli 45 milyonu bulan 7 ayrı proje de inşallah yakın bir zamanda vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Siz bırakın bu halk için hizmet ve proje yapmayı, daha Avrupa Birliğinin verdiği Atık Su projesi ile ilgili 30 milyon Euro değerinde hibe projesini elinize yüzünüze bulaşırdınız. Ama Aytekin Şenlikoğlu ve yönetimi, o 30 milyon Euro’luk hibeyi çok yakın bir zamanda belediyeye kazandıracak ve atık suyla ilgili proje çalışmalarına başlayacak’ dedi.

AK Parti Giresun İl Başkanı Tatlı, sözlerine şöyle devam etti; ‘Bunlar belediyenin yapmış olduğu ve devam ettirdiği çalışmalar. Birde planlanmış ve uygulamaya konulacak Galericiler Sitesi, Sebze Hali, Fındık Tüccarları Merkezi, Hayvan Pazarı gibi 20’ye yakın ve 110 milyon bedeli olan projeler var. Onlarda diğerleri gibi planlandığı şekliyle Allah’ın izniyle uygulanacaktır. Ayrıca belediyenin kredi kullandığını, borç yaptığını söylüyorlar. Eğer siz bir yerde iş yapıyorsanız, bu şehir için yatırım yapıyorsanız, orada kredi de kullanırsınız bunda sorun yok, önemli olan finansı doğru yönetmenizdir. 225 milyonla neredeyse iflas durumunda olan bir belediye devraldık. Belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu döneminde şuana kadar 120 milyon TL’ye yakın bir yatırım var, personele maaş ödemesi de aksatılmadan yapılıyor, ayrıca diğer ödemelerde planlandığı şekliyle yapılmaktadır’.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım