Giresun Haberleri

Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan Şehitliği Ağustos’ta Açılıyor

0

Şehitlik açılışı yaklaşırken TİRDEF yetkilileri, TBMM ve Haymana’da bir dizi ziyarette  bulundu. Heyet ilk olarak Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Park Müdürü Ömer Aygül ile görüşerek gelişmeler hakkında bilgi aldı. Yapılan görüşmede; Aygül, Sakarya Meydan Muharebesinde şehit düşen 42. Gönüllü Alay Komutanı Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan adına Haymana’da yapılacak olan Şehitliğin Haziran sonuna bitirileceğini ifade etti.

Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’ın şehadetinin yüzüncü yılı anma merasimine ev sahipliği yapacak olan  Haymana  Belediye Başkanı Özdemir Turgut  ile 23 Ağustos 2021 de pandemi kuralları çerçevesinde yapılacak olan açılış ve anma merasimi, program içeriği ve  katılım noktasında görüş alış verişinde bulunuldu.

Ardından TİRDEF Heyeti TBMM’ne giderek Giresunlu Milletvekilleri Cemal Öztürk, Sabri Öztürk, Hasan Turan’ı ziyaret etti. Ziyaret esnasında meclis dışında olan milletvekilleri  Emine Gülizar Emecan, Necati Tığlı ve  Kadir Aydın ile telefon görüşmesi gerçekleştirildi. Milletvekillerimiz ile yapılan görüşmeler sonucunda, vekillerimiz TİRDEF faaliyetleri ve Tirebolu ile ilgili konularda her türlü desteği vereceklerini ifade ettiler.

Konuyla ilgili bilgi veren Tirebolu Dernekler Federasyonu Başkanı Necdet Demirel “Heyetimizi TBMM’de kabul eden milletvekillerimize teşekkür ederiz. Haymana ziyaretinde bizi misafir eden Haymana  Belediye Başkanı Özdemir Turgut’a ve ekibine  gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür ederiz.

TİRDEF Heyetini makamında Kabul ederek şehitlik çalışmaları ve diğer ilgili konularda bilgilendiren, Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Park Müdürü Ömer Aygül çok teşekkür ederiz.

TİRDEF daha öncede ifade edildiği üzere pandemi dönemini boş geçirmeden bu projenin hayata geçirilmesi konusunda çok çaba harcamış; haklı gururumuz olan Şehidimiz Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan adına açılacak olan ve ebediyete kadar yaşayacak olan anıtın haklı gururunu yaşayacaktır” dedi.

Ziyaretlere Genel Başkan Necdet Demirel, Başkan Vekili Necati Yılmaz, Genel Muhasip İbrahim Aydın, Yönetim Kurulu üyeleri Şükriye Olgun, İsmail Yılmaz ve Mehmet Okurlu’dan oluşan bir heyet katıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım