Giresun Haberleri

Akçicek Köyü Tedbirini Önceden Alıyor

0

Alucra Akçicek Köyü Derneği Başkanı Kadir Urkaç’ın projesi Akçiçek Köyüne hayat kaynağı olurken olası yangın hallerinde hayat kurtaracak.

Alucra ilçemizde yaz aylarında yaşanan su sıkıntısı yöre halkını olumsuz etkilediği dönem içerisinde kurumlardan medet ummayı kesen Sivil Toplum Kuruluşları sıra ile su sorununu çözmek için kolları sıvamaya başladı.

Alucra ilçemizin Akçiçek Köyü Derneği Başkanı Kadir Urkaç tarafından hazırlanan proje büyük ilgi ve takdir görürken projenin hayata geçirilmesi için maddi kaynağın sağlanma noktasında Akçiçek Köyü halkının katılımları devam ediyor.

Akçiçek Köyü su deposunun hemen yanında 12×12 metre ölçülerinde 1,5 metre derinliğinde inşa edilecek olan 216 m3 su kapasiteli havuzun Ekim ayında hizmete girmesi planlanıyor. Proje tamamlandığında asırlardır kullanılan “tarihi hark” tan gelen suyun daha verimli bir şekilde kullanma imkânı sağlanmış olacak.

Akçicek Köyünde ve çevre köylerde yaşanabilecek yangınlara daha hızlı bir şekilde müdahale etmek için İtfaiye araçlarına su sağlayacak olan havuz olası orman yangınlarına da erken müdahale için alınmış tedbir olacak. Havuz projesi hizmete girdinde köy içerisinde Hidrant Sistemlerinin de kurulmasına imkân sağlayacak.

Akçiçek Köyü su deposunun hemen yanına inşa edilecek olan havuz ile su deposu arasında bağlantı yapılıp zorunlu durumlarda içme suyu şebekesine takviye edilebilecek.

Haber: Yavuz Kayacık

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım