Giresun Haberleri

ALMEDER’in Sıcak Yemek Dağıtımı Devam Ediyor

0

Kısa adı ALMEDER olan Alucra Merkez Derneği tarafından yürütülen sosyal yardım çalışması geçen yıl olduğu gibi bu senede daha profesyonel şekilde devam ediyor. İlçemizde önceden tespit edilen yaşlı ve ihtiyaç sahibi hemşerilerimize yönelik iftar ve sahur için sıcak yemek hazırlanarak hanelere tek tek dağıtılıyor.

 

Dernek Yönetiminden yapılan açıklamada; “Alucra Merkez Derneği olarak mutfağımızda hazırlanan günlük 4 çeşit menü, 80 farklı noktada, gönüllü 10 farklı ekip tarafından sefer tasları ile yalnız yaşayan, ihtiyaç sahibi, yaşlı 240 kişiye ulaştırılıyor. Akşam bıraktığımız sefer tasları sabah geri toplanıp, temizlenip iftar için tekrar hazır hale getiriliyor. Derneğimize Alucralı iş adamlarımızdan gelen destekler ile aynı zamanda Ramazan içinde ya da dışında öncelikle yetimlerimiz olmak üzere ihtiyaç sahiplerine farklı şekillerde de yardım ediliyor. Ve yine Derneğimize ulaştırılan yardım kolileri de ilçe merkezinde ve köylerde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılarak hayırseverlerimizin zekâtları adreslere teslim ediliyor. Ayni ya da nakdi yardımlarınız için bizlerle irtibata geçebilirsiniz. Bu sıkıntılı günlerin biran önce geçmesi duasıyla hayırlı Ramazanlar dileriz”.

Yardım ve bağışlarınız için Alucra Merkez Derneği IBAN TR13 0001 0001 2791 3979 6350 01 nolu hesabını kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım