Giresun Haberleri

Alucra Merkez Derneği Sıcak Aş Dağıtıyor

0

Temel gıda paketlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Alucra Merkez Derneği Ramazan ayında her gün 250 haneye sıcak aş ulaştırmaya devam ediyor.

Alucra Merkez Derneği ile irtibata gecen Şebinkarahisarlı hayırsever esnaf Cuma günü dağıtımı yapılacak olan yemek menüsüne ait malzemelerin tamamını karşılayıp dernek yetkililerine ulaştırdı.

Yayla Çorbası, Köfte, Kızartma, Pilav ve Tulumba Tatlısı hijyen kurallarına uygun olarak pişirilip 87 ayrı noktada 253 haneye servis edilerek ihtiyaç sahiplerine evlerinde teslim edildi.

Alucra Merkez Derneği Ramazan, Derdi Derûnunda Olanı Görmektir başlığı altında yapmış olduğu açıklamada “Şunu da ifade edelim ki; organizasyonumuz sosyal medya paylaşımları ile gelen desteklerle yürüyor. Ramazan, aç olanı, açıkta kalanı, dermansız duranı görmektir, vermektir, yedirmektir. Bugün de 87 farklı noktada 253 kişiye sizlerin adına ulaştırdık, iftarlık ve sahurluk menümüzü. Rabbimiz tüm hayırseverlerden razı olsun” denildi.

Bu çorbada benim de tuzum olsun diyeler Alucra Merkez Yerel Kültür ve Dayanışma Derneği’nin TR13 0001 0001 2791 3979 6350 01 nolu IBAN’ına diledikleri miktarda yardım edebilirler.

Haber: Yavuz Kayacık

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım