Giresun Haberleri

Alucra’da Sahte Yağ Sonrası Sahte Peynir de Tespit Edildi

0

Israrlı takipler Cumartesi günü kurulan Alucra Semt Pazarı’ndaki tereyağından sonra peynir analizlerinde de sahte, katkılı ürünler olduğunu ortaya çıkardı.

Alucra dışından gelen satıcıların maliyetlerinin çok altında sattıkları süt ürünlerinin denetlenmesi için yaptığımız başvurular Alucra Semt Pazarında bir kez daha sahtecilik yapıldığını ispatladı.

Alucra’da cumartesi günü kurulan Semt Pazarındaki sahte tereyağından sonra tulum peyniri olarak satılan ürünlerde nişasta gibi katkı maddeleriyle ürünlerin sahtesinin yapıldığı ortaya çıktı.

Denetim yapılması hususunu Alucra İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü başta olmak üzere, Alucra Belediyesi, Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Denetimi yetkililerine iletmişti.

Ağustos ayında Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan denetimde tereyağı ve peynir gibi ürünler analiz için alınmış, yapılan tahlil sonuçlarında ürünlerin sahte olduğu tespit edilmiş, il müdürlüğü yetkililerince satıcılara ceza-i işlem uygulanmıştır.

Konuyla alakalı İl Gıda Şube Müdürü Ali Galip Çakır; “Müdürlüğümüz gıda konusundaki denetimleri tüm ilçelerde sıkı tutuyor. Sadece ilçe pazarları değil yaylalara kadar gidip denetim yapıyoruz. Yapılan denetimler sonrası kusurlu ürünlere çok ciddi yaptırımlar ve para cezaları uygulamaktayız. Maalesef sahte ürünlerin piyasada biranda temizleyemiyoruz. Alucra’daki tüketicilerimizin de bu konuda daha duyarlı ve bilinçli olmalarını rica ediyoruz” dedi.

Kadir Bekiroğlu / Alucrahaber.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım