Giresun Haberleri

Alucra’ya Modern Hayvan Pazarı Yapılıyor

0

Alucra Belediyesi DOKAP işbirliği ile ilçeye modern bir hayvan pazarı kazandırıyor. İlçemizde yıllardır eksikliği hissedilen hayvan pazarı nihayet yapılıyor.

Alucra’da ticaretin en önemli kalemlerinden biri olan hayvancılıkta hayvan pazarının olmaması ilçe halkını başka yerlere gitme mecburiyetinde  bırakıyordu. Alucra Belediyesi ve DOKAP (Doğu Karadeniz Projesi) işbirliği ile geliştirilen projede bu önemli eksiklik 2021 yılı içinde son buluyor.

Mesudiye Mahallesi’ndeki Belediye’ye ait 11 dönüm arazi üzerine yapımı devam eden mezbaha alanı yanına yaklaşık 650 m2 kapalı olacak şekilde hayvan pazarı ile 300 m2 idare binasının inşaat çalışmaları için Alucra Belediyesi EKAP üzerinden ihale ilanı yayınlandı.

İhale tarihi 21.12.2020 Pazartesi günü, saat 09:00’da Alucra Belediyesi Toplantı Salonunda gerçekleştirilecektir. 2021 yılı içinde faaliyete girecek modern pazar, ilçemizde hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır.

www.alucrahaber.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım