Giresun Haberleri

Ankara’dan Müjdeli Haberler

0

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu Ankara’da ki temaslarını sürdürüyor. Başkan Şenlikoğlu farklı Bakanlıklarda üst üste yaptığı ziyaretlerden sonra son olarak Spor Toto Teşkilat Başkanlığını ziyaret ederek, Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu’nun talimatları doğrultusunda Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile önemli bir protokol imzaladı.

İmza altına alınan protokole göre, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından şehrimize dört adet sentetik çim yüzeyli semt spor sahası yapılacak.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, çocukların ve gençlerin sağlıklı ve güvenilir ortamlarda spor yapabilmelerine olanak vermek için mahallelere spor sahaları kazandırdıklarını söyledi.

Giresun’un her geçen gün büyüdüğünü ve 4 adet semt sahasının yapılmasıyla birlikte şehrimizdeki semt sahası sayısının artacağını kaydeden Şenlikoğlu: “Birçok mahalleye semt spor sahaları yapıyoruz. Semt spor sahaları ile özellikle çocuklarımız ve gençlerimiz zararlı ve kötü alışkanlıklardan uzak kalarak spor yapabilecekleri alanlara kavuşuyorlar. Semt sahalarının tamamlanmasının ardından gençlerimiz rahat bir ortamda sporlarını yapabilecekler. Bu semt sahalarımıza yerleştirilecek aydınlatma sistemleri sayesinde özellikle çocuklarımız ve gençlerimiz sağlıklı bir yaşam için gerekli olan spor aktivitelerini günün her saatinde rahatlıkla yapabilecekler. Giresun’umuza hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Diğer yandan, ziyarete AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın da katıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım