Giresun Haberleri

Atkoyağı Yaylası Karantina Altına Alındı

0

Harşıtlıların yaşadığı Atkoyağı Yaylasında iki kişinin coronavirüs (COVID-19) testinin pozitif çıkması nedeniyle Güce Kaymakamlığı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile yayla 14 gün süreyle karantina altına alındı. Testleri pozitif çıkan iki kişi Giresun’da hastanede tedavi altına alındı. Ayrıca bir kişi de şüpheli olarak hastanede müşahede altına alındı.

Güce Kaymakamlığı sosyal medya hesabındaki açıklama şöyle: “İlçemiz Tekkeköy Köyüne bağlı Atkoyağı Yaylası, Koronavirüs (COVID-19) salgınının kontrolü amacıyla, Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 nci, 28 inci ve 72 nci maddeleri gereğince İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile 30/06/2020 tarihi saat: 08.00’den itibaren 14 gün süre ile karantina tedbiri uygulanmasına karar verilmiştir. Karantina tedbiri çerçevesinde Tekkeköy Köyüne Bağlı Atkoyağı Yaylasına giriş ve çıkışlar 14 gün süre ile yasaklanmıştır.

Vatandaşlarımızın temel ihtiyaçları Vefa Sosyal Destek Grubumuz tarafından sağlanacaktır. İhtiyacı olan vatandaşlarımızın 155, 156 ve 112 telefon numaraları ile iletişime geçmesi önemle rica olunur.

Karantina tedbirlerine uymayanlar hakkında ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde idari ve adli işlem uygulanacaktır.”

Konuyla ilgili olarak Doğankent Belediye Başkanı Rüşan Özden “her zaman söylediğimiz gibi vatandaşlarımızı maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet etmeye davet ediyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım