Giresun Haberleri

Berber ve Kuaförlere Hijyen Seti Dağıtıldı

Kovid-19 salgını nedeniyle yaklaşık iki aydır kapalı bulunan berber ve kuaför salonları 11 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yeniden hizmet vermeye başladılar.

0

Bulancak’ta hizmet veren berber, kuaför ve güzellik salonları açılış öncesi Bulancak Belediye ekipleri tarafından dezenfekte edilirken, bugünde hijyen setleri dağıtıldı.

Korona virüs salgınıyla ilgili devam eden kısıtlamaların kademeli olarak kaldırıldığını belirten Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, “İlçemizde bulunan kuaför ve berberlerin dükkanlarının sterilizasyonlarını geçtiğimiz hafta içinde gerçekleştirmiştik. Şimdide; dezenfektan, kolonya, maske ve eldivenden oluşan Hijyen setlerimizin dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Berberler ve kuaförler çok yakın temaslı meslek grubunda olduğu için bu gruba biraz daha fazla özen göstermek gerekir. Halkımızın sağlığı için belediyemizin tüm imkanlarını seferber ettik. Çünkü vatandaşlarımız bizim için değerlidir. Salgın riski de tam anlamıyla geçmedi. Kontrollü olarak açılacak işyerlerinde rehavete kapılmadan sosyal mesafe-tedbir kurallarına uyulması hala çok önemli. Tüm kuaför ve berberlerimize bol ve bereketli kazançlar diliyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım