Giresun Haberleri

Bu Sese Kulak Verin; Can Güvenliğimiz Yok

0

Alucra’nın Yeşilyurt (Çakmanus) Köyünde 2014 yılında yapımına başlanan 2019 yılında tamamlanan göletin dertleri bir türlü bitmiyor. Açıldıktan kısa bir süre sonra göleti çevreleyen baraj duvarının sağ tarafında hasar oluştu. Gölette biriken su hasarlı bölgeden taşarak sel baskınına neden olduğundan gölet çevresinde yaşayanların yaşam tehlikesi arz ettiği için tahliyelerine karar verilmişti.

Konuyla ilgili olarak bölgede yaşayanlar “Hasarlı olan gölet duvarının onarımı ve gölet yapımı için kullanılan ağır tonajlı araçların sebep olduğu yol tahribatının onarımını talep ediyoruz. Gölet onarımı durdurulduğu için yol yapım çalışmaları durdurulmuş olup ileri tarihte yapılacağı söylentisini duyuyoruz.

Barajın yapılması için kullanılan iş makinaları Alucra Yeşilyurt Köyü yolu ağır tahribatlara ve ulaşımda aksaklıklara sebep olmuştur. Yeşilyurt Köy yolu üzerinde hareket eden araçların mekanik hasar ile araç lastiklerinde hasara neden oluyor. Bu olumsuzluklar can güvenliğimizi tehlikeye sokuyor.

Trafik Uyarı Tabelaları ve İkaz Reflektörleri Yok

Yol üzerinde trafik uyarı tabelaları ve ikaz reflektörleri olmadığından Yol zemini kaygan oluşu her an kazaya davetiye çıkarabilir. Bu yol güzergâhında seyir halinde iken yolun kaygan ve virajlı olması nedeni ile geçtiğimiz günlerde bir araç baraja düşmekten son anda kurtuldu. Malum önümüz kış bu yolda buzlanma olduğu anda araçların gölete düşmesi an meselesi” dediler.

Haber: Yavuz Kayacık

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım