Giresun Haberleri

Bulancak Belediyesi Eski Hizmet Binası Yıkım İhalesi Yapıldı

0

Bulancak Belediyesi eski hizmet binasının yıkım işi enkaz bedeli karşılığı açık ihale usulü ile ihale edildi. 2 Nisan Cuma günü saat 14.00’de Bulancak Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan ihaleye; İstanbul, Ankara, Afyon, Samsun, Ordu ve Bulancak’tan 25 firma katıldı. Belediye Başkanı Recep Yakar’ın başkanlık yaptığı ihale; Belediye Meclis Üyeleri Mustafa Yeriş, Cihat Yıldız, Belediye Yazı İşleri Müdürü Fatih Serdar Doğan ve Mali Hizmetler Müdürü Mehmet Kırdemir’den oluşan ihale heyeti huzurunda yapıldı.

210 Bin TL’ye İhale Edildi

Katılımcı firmaların dosyalarının incelenmesinin ardından açık artırma usulü ile gerçekleşen ihale, 210 bin TL’ye en yüksek teklifi veren Samsun firması Serkan Saraçoğlu’nda kaldı. İhale sonucunda konuşan Belediye Başkanı Recep Yakar, “1958 yılında yapılan ve 63 yıl hizmet veren eski Belediye Hizmet binamız bu ihale sonucunda yıkılarak devrini tamamlamış olacaktır. Bunlar tarihi dönüm noktalarımızdır ve bu tarihi dönüşümlere imza atmak bize nasip oldu. Eski Belediye binamız bir ay gibi bir sürede yıkılarak, açılacak alan meydan düzenlemesine dahil olacak. Alanın altı otopark üstü meydan düzenlemesi olarak Bulancak’a değer katacaktır. Yeni Belediye hizmet binamızın inşaatı da hızlı bir şekilde devam etmektedir. İnşallah yılsonundan önce tamamlanarak hizmet vermeye başlayacaktır. İhaleyi alan arkadaşımıza ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım