Giresun Haberleri

Bulancak Belediyesi Gençleri Esporla Buluşturuyor

0

Gençleri her alanda destekliyor ve önemsiyoruz diyen Belediye Başkanı Recep Yakar, “Son yıllarda, özellikle pandemi döneminde tüm dünyada ve ülkemizde de hızla yaygınlaşan ve daha çok gençlerin rağbet ettiği espora Bulancak Belediyesi olarak destek veriyoruz. Bu amaçla ilk olarak “Bulancak Belediyesi ESPOR Topluluğu”nu hayata geçiriyoruz. Tüm gençleri bu topluluğa katılarak, fırsatlardan yararlanmalarını istiyoruz” dedi.

Bulancak Belediyesi Espor (BBES) topluluğu, espor alanında kendini göstermek isteyen gençleri bekliyor. Bu toplulukta Bulancak’ta ikamet eden gençlere esporu teşvik etmek, ailelerin farkındalık seviyesini arttırmak, espor standartlarını geliştirmek ve geleceğin yeteneklerine ilham vermek için çalışmalar yürütülecek.

Bir Oyundan Daha Fazlası
Bir izleyici sporu olan esporda şu an dünyada 45’ten fazla ülkede espor federasyonu bulunmaktadır. Ülkemizde de bir espor federasyonu ve milli takımlar bulunmaktadır. Ülkemizde 125’ten fazla lisanslı espor takımı ve 2439’dan fazla lisanslı profesyonel oyuncu bulunmaktadır. Türkiye’deki oyuncu sayısı ise 36 milyondur.

Neler Yapılacak
Espor kültürünü geliştirilecek, espor turnuvaları düzenlenecek, espor kulübü kurularak ulusal ve uluslararası turnuvalarda yer alınacak ve espor eğitimleri verilerek gençlere kariyer imkanları sunulacak.

BBES’E  Nasıl Katılacaksınız
Bulancak Belediyesi Espor topluluğunda yer almak için Bulancak’ta ikamet ediyor olup, 15 yaşından büyük olmanız gerekmektedir.

BBES’e katılmak ve takip etmek için: https://linktr.ee/bbespor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım