Giresun Haberleri

Bektaş; Çalışanlara Baskı Yapmayı Bırakın

0

CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş yaptığı yazılı açıklamada Giresun Belediyesinde çalışanlara mobing uygulandığını iddia etti.

Bektaş açıklamasında “Gerek yazılı basın gerekse sosyal medya vasıtaları ile Giresun Belediyesi personellerine baskı yapıldığını ve bu baskıcı tavırlara son verilmesi gerektiğini dile getirmekteyiz. Ancak görülüyor ki Belediye yönetimince belediye bünyesinde çalışan personellerimize yapılan baskı her geçen gün artmaktadır.

Emeklerinin karşılığı fazla mesai ücretlerini, ikramiyelerini, mahkeme kararı ile hak ettikleri tazminatlarını ödemek yerine partimizin veya bizlerin sosyal medya hesaplarını kimler takip ediyor diye sosyal medya hafiyeliği yapmak idarecilik değildir. Birim amirleri eliyle muhalefeti beğenip paylaşım yapmayın, bizimkileri paylaşın diye sözlü uyarılarda bulunmak idarecilik değildir.

Personelleri gündelik kıyafetleriyle iş sağlığı ve güvenliği kurallarına aykırı olarak çalıştırmak idarecilik değildir. Kimin ne kadar çalıştığına göre mesai ücreti ödemek yerine rapor alan, izin alan personelden şu kadar mesai keseriz diye ön şart koymak idarecilik değildir.

Mahkeme kararıyla işe geri dönen sözleşmeli memuru aynı birimde işe başlatmak yerine “git itfaiyede otur” demek idarecilik değildir. Unutmayın kimsenin maaşını cebinizden vermiyorsunuz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım