Giresun Haberleri

Bulancakspor Neden Sahipsiz!

0

Gelecek Partisi Bulancak İlçe Başkanı Mustafa Karakaya Bulancakspor’un başkansız kalmasını eleştirdi. Yazılı bir basın açıklaması yapan Karakaya “Bulancakspor şehrimizin en büyük markasıdır ve sahip çıkılması elzem bir durumdur. Bulancakspor, Bulancaklınındır ve kimsenin keyfiyetine teslim edilemez. Her türlü uğraş ve çabaya rağmen Bulancakspor gene sahipsiz kaldı. Aslında pek sahipsiz sayılmaz” dedi.

Mustafa Karakaya devamla “Çünkü Bulancakspor’a sahip çıkmak isteyen onlarca iş adamı var. Lakin Bulancak Belediye başkanı Recep Yakar kulübü teslim alacak olan iş adamlarına destek olmak yerine köstek oluyor. Nasıl mı; gelen başkana maaşı Bulancakspor’un kasasından karşılanmak üzere çalışmaya alınacak kişinin kendi ekibinden alınması kaydı ile işçi almak, yönetim kurulunda benim istediğim isimler olacak diyerek Bulancakspor’a engel çıkarmaktadır. Haliyle göreve talip olan insanlar kulüpten uzaklaşmaktadır. İstifasını açıklayan Kulüp Başkanı Gürdal Bodur’un açıklamasına binaen Bulancak Belediyesi’nin 500 bin TL kadar destek olacağını öğrendik, ancak bu miktarlar Sayın Başkanın maaş vermek istediği kişilere ancak yeter.

Bulancakspor için bu paralar güzel ancak yeterli değil bırakın her şey sizin istediğiniz gibi olmasın, bırakın gelen başkanları istediği gibi yönetsin kulübü yeter ki Bulancakspor hak ettiği değeri görsün.

Parayı veren düdüğü çalar mantığı ile hareket etmek hiç hoş değil. Parayı elbette Bulancak Belediyesi verecek bu takım Bulancaklının takımı ve Bulancak Belediyesi de Bulancak halkınındır, kimsenin değil.

Destek verilecek paranın miktarının düşük olmasının sebebini ekonomik sıkıntıya bağlayan Sayın Başkana sormak istiyorum; ekonomik krizden dolayı Belediyenin hazineden aldığı ödenekte eksilme mi oldu? Belediyenin durumu çok mu vahim? Eğer belediye ekonomisi Bulancakspor’a sahip çıkılamayacak kadar kötüyse bunun müsebbibi kim?

Bu güzelim şehrin reklamını yapmak istiyorsanız birilerinin cebini dolduran küp taşlarla değil şehrin marka ismi Bulancakspor’la yapın. En azından görev almak isteyen iş adamlarına şu kişiye maaş vereceksin, şu kişiyi yönetime alacaksın gibi şahsi isteklerde bulunmayın ki Bulancakspor’a Bulancak halkı sahip çıksın” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım