Giresun Haberleri

Bursa Giresunlular Derneğinden Kurban Eti Organizasyonu

0

Geçtiğimiz Ramazan ayında binlerce hemşerimize erzak ve sosyal destek sağlanmasına vesile olan Bursa Giresunlular Derneği yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi hemşerilerimizin yanında olmak için Kurban eti organizasyonu başlattı.

Sosyal dernekçilik anlayışıyla başarılı çalışmalara imza atan Bursa Giresunlular Derneği, yenilenen vizyonu ile geleceğe ışık saçmaya devam ediyor.

Ramazan ayında yapılan erzak yardımı ve ayakkabı yardımları ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her daim yanında olan Bursa Giresunlular Derneği, Dünyada ve ülkemizde devam eden pandemi sürecinde mağdur olan çok sayıda ailenin yarasına merhem olmaya çalışıyor.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde kurban eti dağıtım organizasyonun veren Bursa Giresunlular Derneği Başkanı Üzeyir Aktaş; Giresunlu hemşerilerimize çağrıda bulunarak bu hayır yarışına ortak olmak isteyenleri kendileri ile irtibata geçmeye davet etti.

Kurban Eti Organizasyonu Başlıyor

Hayırseverler tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere kendilerine teslim edilen etleri derneğin Emek merkezinde kurulacak et işleme merkezinde, işleyerek hazırlayacaklarını belirten Bursa Giresunlular Derneği Başkanı Üzeyir Aktaş; “Göreve geldikten sonra ihtiyaç sahibi ailelerimizi tespit ederek, özellikle Ramazan ayında yaklaşık 850 ailemize erzak paketi ulaştırdık. Bunun yanında yaklaşık 1200 ailemizin de çeşitli kurumlardan erzak almasına vesile olduk. Ayrıca 500 ailemize (Anne-Baba-Çocuk)  ayakkabı yardımında bulunduk ve bu yardımlarımıza gücümüz ölçüsünde devam ediyoruz. Şimdi de Kurban Bayramı öncesinde kurban eti organizasyonun startını veriyoruz. Allah izin verirse hayırsever vatandaşlarımızın bağışlayacağı kurban etlerini dernek bünyemizde oluşturacağımız kurban eti tedarik noktalarımızda toplayıp, kurban eti işleme merkezinde hazırlayarak ihtiyaç sahibi hemşerilerimize ulaştıracağız” dedi.

Bir El de Sen Ver

Özellikle pandemi sürecinde mağduriyet yaşayan aileleri titizlikle tespit ettiklerini belirten Aktaş; “Dernek olarak birçok ihtiyaç sahibi hemşerimizi ve komşularımızı tespit ettik. Bize ulaşan tüm taleplere cevap vermeyi Yüce Mevla’m bizlere nasip etti. Bununla beraber sizlerden ricam çevremizde ve üyelerimiz arasında mağduriyet yaşayan aileleri bizlerle paylaşmanız. Ayrıca dağıtılacak kurban eti tedarikinde bizlere yardımcı olmanızı istirham ediyorum. Ne kadar fazla kurban eti tedarik edersek o kadar fazla ailenin ihtiyacını gidermiş oluruz. Bu kapsamda Emekte İl derneğinde, Kurban Bayramında, kurban eti dağıtım merkezi kuracağız. Bayram günü müsait olan yol arkadaşlarımın, sevkiyat konusunda, kurban eti tedariği konusunda desteklerini bekliyorum. Şimdiden Allah’a adanacak kurbanların Allah katında kabulünü ve yapılacak hayırların mübarek olmasını diliyorum” dedi.

İhtiyaç sahiplerinin etleri ücretsiz kıyma çekeceğiz

Kurban eti organizasyonun yanında ihtiyaç sahibi ailelerinin kıymalarını da ücretsiz çekim yapacaklarını belirten Aktaş, “Amacımız her daim ihtiyaç sahibi ailelerimizin yanında olarak onlara yardımcı olmaktır. Bu nedenle bu organizasyon hemşeri dernekleri arasında bir ilk olmak özelliği taşımaktadır.” dedi.

Erdal Avcı / Bursa

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım