Giresun Haberleri

Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Giresun’da…

0

Çanakkale ruhunu hatırlatma hedefi ve ‘Al Sancağın Dalgalandığı Her Yerdir Çanakkale’ sloganıyla Türkiye turuna çıkan “Çanakkale Savaşları Mobil Müze Tırı” Giresun’a ulaştı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığınca oluşturulan ve Çanakkale’den yola çıkan mobil müze Giresun Atatürk Meydanı’nda ziyaretçilere açıldı.

Vali Yardımcısı Davut Sinanoğlu ve İl Kültür Turizm Müdürü Kemal Gürgenci ile birlikte Mobil Müze Tırını gezen Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Osman Öden, Çanakkale Savaşları’nın hangi şartlarda kime karşı verildiğini çok iyi anlamak ve bilmek gerektiğini ifade etti.

Mobil müzenin özellikle gençlerin, öğrencilerin bu konuda daha fazla bilgi sahibi olmalarına ve Çanakkale ruhunu anlamalarına fırsat yaratacağını dile getiren Öden: “Milli birlik ve beraberliğin, ulus devletin kurulmasında önemli kilometre taşlarından birisi olan Çanakkale Zaferi’nin hatırlatılması ve hatıralarının canlı tutulması amacıyla şehrimize gelen bu müze büyük önem arz ediyor.” dedi.

18-19-20 Kasım tarihlerinde saat 10.00-18.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak tırda ziyaretçiler Çanakkale Savaşından kalma objeleri, fotoğraf ve resimleri görebiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım