Giresun Haberleri

Can’dan Anneler Günü Mesajı

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yılmaz Can, “Anneler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

0

Mesajında; iyiliğin, sevginin, fedakârlığın ve merhametin kaynağı annelerimize sahip çıkmanın, kadınlarımıza hak ettiği değeri vermenin önemine değinen Rektör Can “Hayatın her alanında etkin bir şekilde yer alan kadınlarımız, aynı zamanda “annelik” gibi çok kutsal bir sorumluluğu da üstlenmiştir.

Annelik, hiç şüphesiz hayattaki en masum ve en güzel duygudur. Anneler, ölene dek, evlatlarının geleceği için sonsuz fedakârlık, sevgi ve şefkatle çaba gösterirler, emek harcarlar. Emeğin en kutsalı da budur.

Anne, evlatlarının ilk arkadaşı, ilk öğretmeni, ilk sırdaşıdır. Onların hayattaki en güvenilir rehberi, yol göstericisidir. Sahiplenme ve koruma duygusunu annelerden daha çok yaşayan yoktur.

Bu vesileyle, annelerimize hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek, onlardan bunları esirgememek, hepimize düşen önemli bir görev ve sorumluluktur.

Ülkemize ve insanlığa faydalı nesiller yetiştirmek için, her türlü zorluğa göğüs gererek çalışan annelerin; aynı zamanda bir kadın olarak da, toplumda hak ettikleri yeri almaları,  ülkemizin geleceği ve kalkınması açısından büyük önem taşımaktadır.

Toplumun yarısını oluşturan kadınlarımıza, ekonomik ve sosyal hayatta gerektiği yer verilmesi, bir taraftan ekonomik refah seviye sinin yükselmesine, diğer taraftan da, toplumun aydınlanmasına katkı sağlayacaktır.

Kadınlarına değer veren, el üstünde tutan, “Cennet, annelerin ayakları altındadır” ilkesiyle annelere yaklaşan bir dinin ve bir milletin mensuplarıyız.

İçinden geçtiğimiz şu zor günlerde dahi,  çocuklarının karşı karşıya olduğu riskleri düşünerek çocuklarına güven duygusunu aşılayabilen, ülkemizin geleceğine inanarak, çocuklarını umutla büyüten tüm annelerin ve anne adaylarının bu özel gününü kutluyor; sağlık, mutluluk ve huzur dolu güzel günler diliyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım