Giresun Haberleri

CHP’den Manzara Tepesinin Satışına Tepki

0

CHP Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş Giresun İl Özel İdaresi tarafından kale yolunda bulunan manzara tepesinin satılmasına tepki gösterdi. Bektaş açıklamasında “İl Genel Meclisi Başkanı Şahin’in konu ile ilgili açıklamalarını hayretle karşılıyoruz. Şahin açıklamasında “kaldırımı satmadık, kayalığı sattık ancak tapunun içinde kaldırım var” gibi çelişki dolu bir açıklama yaptığını görüyoruz. Oysaki İl Genel Meclisi üyelerimizin ret oyuna karşılık Mecliste alınan satış kararında alanın kaldırım ve yol olduğunun bilindiği apaçık görülmektedir.

Sultan Selim Mahallesi 97 ada 9 parselde satışı yapılan taşınmazın tapu ile ilgili problemi olduğunu söyleyen Şahin’den tapu problemi olan bir taşınmazı satmak yerine sorunu çözmek yönünde, güvenlik açısından tehlike arz eden alanda güvenliği sağlamak yönünde tavır almasını beklerdik.  Sorumluluğu Belediye’ye atmak bile kurumların ne denli gayriciddi yönetildiğinin ispatıdır.

Tesisleri, taşınmazları, parkları ve son olarak da kaldırımı, kayalığı satılan şehirde “şehir neden ilerlemiyor?” diye sormanın pek de anlamı kalmamıştır. Özel İdare’yi kaldırımın, kayalığın dahi satışından medet umacak hale getirenler tüm soruları kendilerine sormalı, faturayı vatandaşa kesmekten vazgeçmelidir” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım