Giresun Haberleri

Depremzedeler İçin “Askıda Gıda” Uygulaması

0

Giresun Valiliği öncülüğünde uygulamaya konulan “Askıda Gıda” projesiyle Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen afetzedeler için ayni yardımlar daha da kolaylaşıyor.

10 ilimizi etkileyen deprem sonrası ülke genelinde olduğu gibi ilimizdeki vatandaşlarımızda yardım için seferber olmuş durumda. Giresun’dan nakdi ve ayni yardımlar hız kesmeden devam etmekle birlikte Giresun Valisi Enver Ünlü’nün talimatlarıyla başlatılan “Askıda Gıda” uygulamasıyla hayırsever vatandaşlarımız depremzede kardeşlerimize bir kez daha destek olmaya davet edildi.

İlimizde hizmet veren iş yerleriyle Valiliğimiz arasında imzalanan ‘Depremden Etkilenen İllerimizde Yaşayan Vatandaşlarımıza Yardım Amacıyla Askıda İhtiyaç Malzemesi Temini Protokolü’ gereğince anlaşmalı iş yerlerinde “Askıda Gıda” uygulaması başlatıldı.

İmzalanan protokol altı ay süreyle geçerli olmakla birlikte; olağanüstü halde ve seferde, tabii afetlerde ve yangınlarda uğranılacak felaketi gidermek, dayanışma duygusunu geliştirmek, deprem bölgesindeki acil ihtiyaçları kısmen de olsa gidermek maksadıyla kurumlar arasında karşılıklı yardım ve iş birliğinin sağlanmasını amaçlamaktadır.

“Askıda Gıda” uygulaması kapsamında sonda yer alan “Askıda Gıda Depremzede Kardeşlerine Destek Ol!” afişini gördüğünüz marketlerden bize teslim edilmek üzere afişteki ürünlerden istediğiniz kadar satın alarak marketlerde (emanete) bırakabilirsiniz. Valiliğimiz ile anlaşması olan marketlerden satın aldığınız ürünler görevlilerimizce marketlerden teslim alınarak depremzede kardeşlerimize ulaştırılacaktır.

Bu kapsamda aşağıda yer alan ürün gruplarından alarak siz de “Askıda Gıda” uygulamasına katılıp depremzede vatandaşlarımıza destekte bulunabilirsiniz.

  • Temel Gıda (Pirinç, Bulgur, Sıvı Yağ, Fasulye, Nohut, Makarna, Çay-Şeker, Mercimek, Hazır Çorba, Salça, Un-Tuz vb.)
  • Çocuk Ürünleri (Emzik, Biberon, Devam Sütü, Glutensiz Gıdalar, Mama, Pişik Kremi, Zıbın vb.)
  • Giyim (Atkı, Bere, Eldiven, Mont, İç Çamaşır, Çorap, Polar, Kazak, Pantolon, İçlik vb.)
  • Temizlik (Şampuan, Sıvı Sabun, Peçete, Tuvalet Kâğıdı, Hasta Bezi, Kadın Pedi, Diş Fırçası, Diş Macunu, Deterjan, Yumuşatıcı vb.)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım