Giresun Haberleri

DSİ Bölge Müdürü Alucra ve Çamoluk’ta İnceleme Yaptı

DSİ Trabzon Bölge Müdürü Cengizhan Kılıçaslan Alucra ve Çamoluk ilçelerinde incelemelerde bulundu.

0

DSİ Trabzon Bölge Müdürü Cengizhan Kılıçaslan ve beraberindeki heyet ile birlikte Çamoluk’ta yapımı devam eden köprü inşaatı, Alucra Barajı ve Yeşilyurt Köyü’nde bir dizi incelemelerde bulundu.

Çamoluk Belediye Başkanı Fatih Düz ve yöre halkının taleplerini yerinde değerlendiren Bölge Müdürü, Çamoluk İlçesinde yapımı tamamlanarak hizmete açılacak yaya ve araç köprüsü ile birlikte, DSİ’nin diğer yatırımlarını da heyet ile birlikte yerinde incelemeler yaptı.

Alucra Barajı’nın gövdesinde oluşan su kaçağının onarılacağı, Alucra Barajı sulama hatları ve Yeşilyurt köyünde yapılacak olan köprünün ve köy yolunun 2022 yılı sonuna kadar teslim edileceğinin sözünü verdi. Ayrıca Alucra’da yarım kalan tüm sulama göletlerinin ihalelerinin devam ettiğini, etüt projesi tamamlanmak üzere olan Gürbulak Göleti’nin de projelendirme yapılacağını iletti.

Bölge Müdürüne incelemelerinde, Bölge Müdür Yardımcısı Deniz Kenanoğlu, Havza Yönetimi İzleme ve Tahsisler Şube Müdürü İlyas Erdoğan ve Giresun Şube Müdürü Ogün Şükrü Turan eşlik etti.

www.alucrahaber.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım