Giresun Haberleri

Düğün Saatlerine Salgın Ayarı Yapıldı

0

Giresun Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karar gereğince düğün saatlerine salgın ayarı getirildi. Karara göre düğünler 10-23 saatleri arasında 3 saat ile sınırlı olacak. Bu saatleri aşan düğünler için adli işlem yapılmasına karar verildi.

Alınan bu karar gereğince kahvehane, kıraathane ve çay ocaklarında çay ve kahve gibi sıcak içeceklerin kâğıt bardaklarda verilmesi, mümkün değilse bardakların bulaşık makinesinde yıkanması mecburiyeti getirildi.

Yine bu kararla salgın denetim faaliyetlerinin tek elden eşgüdümünü ve yönetimini sağlayan İl Salgın Denetim Merkezi oluşturulmasına, buna bağlı olarak da mahalle ve site yönetimi ve apartman seviyesinde de mahalle denetim ekipleri oluşturulması istendi.

Alınan bu kararlara uyulması, uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi, aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım