Giresun Haberleri

Elektrikli Mısır Unu Taş Değirmeni Faaliyete Girdi

0

Görele Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan ‘Elektrikli Mısır Unu Taş Değirmeni’ faaliyete girdi. Kumyalı Mahallesine kazandırılan Görele Belediyesi Mısır Unu Taş Değirmeninin açılışı yapıldı.

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, burada yaptığı konuşmada, değirmeninin ilçede önemli bir ihtiyaç olduğunu söyledi. Köylerde bulunan mısır unu taş değirmenlerinin birçoğunun kullanılamaz bir halde olduğunu belirten Erener, “Vatandaşlarımız toplamış olduklarını mısırlarını öğütecek olduğu bir yer arayışları içerisindeydi. Biz de Görele Belediyesi olarak halka hizmet anlayışıyla çıktığımız yolda vatandaşlarımızın bu ihtiyaçlarını yerine getirdik ve elektrikle çalışan ücretsiz olan bu eseri şehrimize kazandırdık. Halkımızın bundan sonra bahçesinden topladığı ürünlerini getirip, burada ücretsiz bir şekilde öğütebilecek. Bizler için önemli olan bir yandan halkımıza hizmet etmek diğer taraftan da atalarımızın bizlere bıraktığı değerlerimize sahip çıkmaktır. Ben emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım