Giresun Haberleri

Engelliler, Yaylada Piknik Yemeğinde Buluştu

0

Gümüşhane’nin Kazıkbeli Yaylasında buluşan engelliler doyasıya eğlendi. Merkezi Görele İlçesinde bulunan Karadeniz Omurilik Felçlileri Derneği, Söğüteli Köyü Kazıkbeli Yaylası Güzelleştirme ve Kalkındırma Derneği ve Söğüteli Muhtarlığı ile birlikte Kazıkbeli Yaylasında organize edilen piknik yemeğine engeliler ve yakınları katıldı.

Yemek “Hasan Ali Kelleci Sağlık ve Kültür Merkezinde” düzenlendi.

Etkinlikleri her yıl yapmak istediklerini söyleyen Söğüteli Köyü Kazıkbeli Yaylası Güzelleştirme ve Kalkındırma Derneği Başkanı Aydın Baş, “Engellilerle birlikte düzenlemiş olduğumuz piknik yemeğini inşallah ilerleyen zamanda daha kapsamlı yapmak istiyoruz. Bu gün hava müsait olmadı ama inşallah bir dahaki yemek daha güzel olur Kürtün Belediye Başkanı Yakup Turgut engelliler için tekerlekli sandalye yardımında bulundu amacımız gelecekte engelli kardeşlerimizi burada misafir edeceğiz. Karadeniz Omurilik Felçlileri Derneği Genel Merkezinin bir şubesini de Gümüşhane’de göreceğiz Dernek Başkanı Asiye Divli’ye 4 tane tekerlekli sandalye verdik yardımlarımız devam edecek” dedi.

Engelliler adına çok güzel işler yapıldığını belirten Kürtün Belediye Başkanı Yakup Turgut ”2300 rakımlı Kazıkbeli yaylasına hoş geldiniz. Engelliler Derneği ile birlikte çok güzel şeyler yapıyorsunuz. Gerçekten yaptığınız iş çok önemli sizleri kutluyorum başarılar dilerken belediye olarak desteklerimiz devam edecektir” diye konuştu.

Karadeniz Omurilik Felçlileri Derneğini büyük emek ve çabalar sonucu 2000 yılında kurduklarını anlatan Onursal Başkan İnşaat Mühendis Mustafa Yaşar Kelleci de, “Rahmetli Abdullah Aydın, muhtarımızın büyük emekleriyle başlattığımız Kazıkbeli Kültür ve Sağlık Ocağının yapımını gerçekleştirdik. O günden bu yana her sene çeşitli etkinliklerle devam ettiriyoruz. Şenlik günleri misafirlerin ağırlandığı ve herkesin bir birleriyle tanıştığı güzel bir ortam oluştu. Gönül isterdi ki bu etkinliği diğer yaylalarda da yapsak.  Geçen seneden bu yana Omurilik Felçlileri Derneğimizin faaliyet alanının içerisine aldık sağ olsun dernek başkanı ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımız bu etkinliği Gümüşhane’nin diğer alanlarında ’da faaliyet olarak yürütmekteler hem eğitim hem araç gereç hem de sağlık hizmeti ile ilgili çalışmalar devam ediyor. İnşallah önümüzdeki süreçte muhtarımızın da katkılarıyla turizm bölgesi kapsamına alındıktan sonra engelli yaşam evi projelerini gerçekleştireceğimiz bir alan olacaktır bizim hayalimiz bu” şeklinde konuştu.

Karadeniz Omurilik Felçlileri Derneğini tanıtan dernek başkanı Asiye Divli ”Derneğimiz 2003 yılında Eski Bakırköy Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesi Mustafa Yaşar Kelleci, eski Görele Belediye Başkanı Nazım Dede ile birlikte Giresun’un Görele İlçesinde kurulmuştur. Önce Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği olarak göreve başlamıştık. 2004 yılında kamu yararına statüsünü aldık ve 2017 yılında Karadeniz Omurilik Felçlileri Derneği Genel Merkezini kurduk. Çünkü Giresun ilimizde sadece 6 bin 578 tane engellimiz var. Biz de dedik ki; sadece Giresun değil, bütün bölgemize hizmet verelim. Kazıkbeli Yayla Söğüteli Köyü Kazıkbeli ve Kalkındırma Dernek Başkanı Aydın Bey bizden taleplerde bulundu, “benim de engellilerim var” dedi.  Mustafa Yaşar Kelleci başkanımın aracılığıyla tanıştığımız Aydın Bey bize engellileri tanıştırdı, düzenlediğimiz bir programla 6 tane akülü tekerlekli sandalye verdik. Bir yıl içerisinde Gümüşhane’yi kapsamımıza katalım, oradaki engellilerimizin de önünü açalım, sosyal hayatın içerisine alalım dedik.

Ben derneğimize destek veren başta Görele Belediye Başkanı Tolga Erener olmak üzere derneğimizin Onursal Başkanı Mustafa Yaşar Kelleci, Kürtün Belediye Başkanı Yakup Turgut, Söğüteli Köyü Kazıkbeli Yaylası Güzelleştirme ve Kalkındırma Derneği Başkanı Aydın Baş ve hiçbir zaman bizi yalnız bırakmayan gönül dostlarımıza teşekkür ediyorum”

Haber: Bekir Öztürk

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım