Giresun Haberleri

Ensar Vakfı Giresun Şube Toplantısı Yapıldı

0

Ensar Vakfı Giresun Şubesi istişare ve bilgilendirme toplantısı, Genel Başkan Sayın Dr. Şener Ağaç’ın katılımı ile gerçekleşti. Toplantıya, Ensar Vakfı Giresun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Seyfi Göktekin ve üyeleri ile Genel Merkez Mütevelli Heyeti Üyeleri katıldı.

Zoom üzerinden online olarak yapılan toplantıda önce kısa tanışma gerçekleşti. Ardından Giresun Şubesi olarak yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında Şube Yönetim Kurulu Başkanı Seyfi Göktekin kısa bilgiler sundu. Göktekin konuşmasında; “Pandemi sürecinde iken yeni ve genç bir yönetim kurulu oluşturduklarını, Giresun’da öncelikle gençlik faaliyetlerine yöneleceklerini, özellikle üniversite gençliğinden istifade ederek verimli çalışmalar yapmayı planladıklarını; bunun da ancak yeterli fiziki alt yapının kurulması ile mümkün olabileceğini” bildirdi. Ardından Giresun ilinde yapılması planlanan Yükseköğrenim Öğrenci yurdu ile ilgili Genel Merkez Mütevelli Heyetinden Doç. Dr. Hayrettin Öztürk açıklamalarda bulundu. Öztürk yaptığı açıklamalarda, “Kısa sürede bir arsa bulunması halinde yurt binası inşaatına başlayabileceklerini, inşaat sponsorlarının ayarlandığını ve Giresunluların elini çabuk tutması gerektiğini” bildirdi. Aynı konuda söz alan Genel Merkez Mütevelli Heyeti Üyesi Recep Çalık ise Giresun’da yurt konusunu yakından takip ettiklerini, Hayrettin Hoca ve bazı arkadaşlarla ön çalışmaları yaptıklarını, birçok ilde Ensar yurt hizmeti verildiği halde Giresun’da bu faaliyeti bir türlü gerçekleştiremediklerini, bu yeni yönetim ile bu eksikliği inşallah gidermeyi umduklarını” söyledi. Mütevelli Heyeti Üyesi olan Faruk Aydın ise bu konuda elinden gelen desteği vermeye hazır olduğunu bildirdi.

Daha sonra Genel Başkan Dr. Şener Ağaç, Ensar Vakfı olarak Türkiye genelinde yaptıkları faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Karakayalı, Fazlı Yıldız, Av. Fatmanur Çakır, Gülgün Hoşnut Göl, Fatma Albayrak, Fatih Yediyıldız, Yakup Kırdemir ve Necati Oral söz alarak Ensar Vakfı çatısı altında yapılması gereken çalışmalar hakkında fikirlerini beyan ettiler.

Ensar Vakfı Giresun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Seyfi Göktekin toplantı ile ilgili yaptığı açıklamada; “Toplantımıza katılarak bizi onurlandıran Genel Başkanımız Dr. Şener Ağaç ve Genel Merkez Mütevelli Heyeti Üyelerine, Genel Merkez çalışanlarına ve Giresun Şube Yönetim Kurulu Üyelerimize teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım