Giresun Haberleri

Evde Kalıyoruz, Koronayı Yeniyoruz!

0

Giresun Valisi başkanlığında, İl Hıfzıssıhha Kurul Karaları ve Pandemi Kurul Karaları ile Bakanlıklarımızın genelgeleri dikkat ve takiple uygulanmıştır.

Pandemi hastanelerinde, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Rehberi algoritmasına göre vatandaşlarımızın takip ve tedavisi titizlikte yapılmıştır. Ayrıca evde izolasyonda takip edilen vatandaşlarımızın filyasyonu başarıyla yapılmıştır.

İlimizde, 19 Mart tarihinde ilk pozitif vakalar görülmeye başlanmış, 18 Nisan tarihinden itibaren ise hızla düşüşe geçerek, son iki haftadır tek haneli rakamlarda, son bir haftadır 1 veya 2 yeni vaka, son iki günde ise hiç pozitif vakaya rastlanılmamıştır. Bu süre içerisinde toplam 4792 PCR testi yapılmıştır.

İlimizde, Güce ilçesi İlit Köyü Kıran Mevkii haricinde karantina uygulanan yerleşim yerimiz bulunmamaktadır.

Pandemi ile mücadele ederken, yurt dışından gelerek ilimizde yurtlarda misafir ettiğimiz vatandaşlarımızdan; 2–3 Nisan tarihlerinde Kuveyt’ten gelen 512 vatandaşımız 14 günlük izolasyonun ardından 16–17 Nisan tarihlerinde selametle evlerine uğurlandı. 20 Nisan tarihinde Almanya’dan gelen 210 vatandaşımız 14 günlük izolasyonun ardından 5 Mayıs’ta, 24 Nisan tarihinde Hollanda’dan gelen 312 vatandaşımız 14 günlük izolasyonun ardından 8 Mayıs’ta ve 29 Nisan tarihinde Rusya’dan gelen 129 vatandaşımız ise 14 günlük izolasyonun ardından 14 Mayıs tarihinde selametle evlerine uğurlanacak.

20 yaş altı gençlerimiz ve 65 yaş üstü vatandaşlarımız başta olmak üzere, sosyal mesafe ve izolasyon kurallarına uyarak sabırla salgınla mücadele konusunda özveri gösteren herkese teşekkür eder, örnek davranış ve uyumlarından dolayı şükranlarımızı borç biliriz. Ancak bu durum bizi havaların ısınmasıyla rehavete sürüklememeli, dikkat ve sosyal mesafeyi korumayı devam ettirmeliyiz.

“Evde Kal Giresun” çağrısına uyum gösteren ve göstermeye devam eden tüm vatandaşlarımızı sevgi ve saygıyla kutlarız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım