Giresun Haberleri

Eynesil’de Taekwondo Rüzgârı Esiyor!

0

Atayı Anma Giresun il Birinciliği müsabakalarına 5 sporcu ile katılıp başarılar kazanan Eynesilli Taekwondocular ilçeye büyük sevinç yaşattılar.

Yıldızlar ve büyükler kategorisinde tatamide ter döken sporculardan Yıldızlar 33 kg’da Bekir Ayaz Aracı il şampiyonu, Halil Cem Kuru ise il ikincisi oldu. Yıldızlar 41 kg’da ise Ensar Kaya il şampiyonu oldu. Yıldızlar bayan 51 kg’da ise Şeyma Bayrak il üçüncüsü oldu. Büyük Bayanlarda ise 53 kg’da Damla Dülger il şampiyonu oldu.

Eynesil Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde kısa süre önce çalışmalarına başlayan Antrenör Şükrü Uzun; “Eynesil’de Taekwondo’ya karşı ciddi ilgi ve talep söz konusu. Şuan 3 grup şeklinde devam eden çalışmalarımızda toplamda 104 sporcumuz mevcut. İçlerinde hakikaten yetenekli ve geleceğin Avrupa ve Dünya şampiyonu kapasitesine sahip çocuklarımız var. Çok kısa vakit önce başlamamıza rağmen aldığımız dereceler ile bunu kanıtladık. Amacımız çocuklarımızın akademik başarılarının yanında sportif başarılarına katkı sağlamak, en önemlisi “do” prensibi çerçevesinde ahlaklı bireyler inşa etmek.

Sportif başarılar anlamında ise Mart 2023 tarihinde okullar Türkiye Şampiyonasına sporcu yetiştirip dereceler kazanmak“ dedi.

Eynesil Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Özcan Kemal ise “Eynesil’de tüm branşlara verdiğimiz destek gibi Taekwondo branşına da desteğimiz devam ediyor. Giresun’da alınan başarılar bizleri ziyadesiyle memnun etti. Bizler sporcularımıza güveniyoruz, Eynesil’den Avrupa ve Dünya şampiyonları çıkarmak için elimizden geleni yapacağımızdan emin olabilirsiniz. Çünkü bu potansiyeli görüyorum” dedi.

Haber: Fikret Bodur

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım