Giresun Haberleri

Fahiş Fiyat Zulmünün Önüne Geçilecek (miş)…

0

Çarşıda, pazarda, marketlerde yıllardır, aylardır uygulanan fahiş fiyat artışları karşısında milletin feryadı nihayet Cumhurbaşkanlığı makamına ve Sn. Erdoğan’a yeni ulaşmış olacak ki,

Cumhurbaşkanı Sn. Erdoğan diyor ki: “Fiyat artışlarında bir adaletsizlik, böyle bir zulüm, böyle bir suiistimal varsa bunun sorumlusu olan bakan arkadaşlarım, bunları yakın takibe almak suretiyle bu zulmün önüne geçeceğiz…

Zincir marketler başta olmak üzere tüm marketlerdeki bu denetimleri ciddi bir şekilde sürdürmek suretiyle, bu zincir marketlerdeki fiyat farklılıklarını, üzerine üzerine gitmek suretiyle buralardaki bu ciddi fiyat farklılıklarını da süratle kaldıracağız. Bunu inşallah Amerika dönüşü de bizzat işin üzenine kendim de ilgilenmek suretiyle gideceğiz.”

***

Sn. Erdoğan’ın fahiş fiyatlar hususunda böyle bir açıklaması ilk planda, millet adına ümit verici sevinilecek bir müjde!

Ancak devlet adına, iktidar açısından hüzün verici bir açıklama olsa gerek!

***

Sn. Erdoğan’ın bu açıklamalarından hareketle sorgulanması gereken hususlar:

  • Çarşıda, pazarda, marketlerde, hususen zincir marketlerinde yıllardır, aylardır devam eden bu fahiş fiyat uygulamasından anlaşılan o ki, Sn. Erdoğan yeni haberdar olmuşlar!
  • Peki milletin müşteki olduğu bu adaletsizlik ve zulmü bugüne kadar Sn. Erdoğan’a bildirmeyenler, milletin feryadını makama rapor etmeyenler bu zulmün suç ortağı sayılmaz mı?
  • Bu haksız fiyat artışlarıyla vatandaşa zulmeden firma sahiplerinden hesap sorulmaya çalışılırken, bugüne kadar bu zülmü denetlemeyen ve mani olmayan (denetimden ve gerekli tedbirleri almakla sorumlu ve yetkili) bakan, mülki amirler ve belediyelerden de hesap sorulacak mıdır?
  • Neymiş, Amerika dönüşü Sn. Erdoğan bizzat kendisi bu işin üzerine gidecek ve ilgilenecekmiş Allah Allah, ilgili bakan ve sair yetkililer bu işin üstesinden gelemiyorlar da mı, Sn. Erdoğan bu işi de üstlenecek?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım