Giresun Haberleri

Fiskobirlik Önemli Bir Değerimizdir

0

Deva Partisi Giresun İl Yönetiminden bir heyet Fiskobirlik Genel Merkezini ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar ile görüştü.

Deva Partisi Giresun İl Başkanı Özgür Okusal yaptığı açıklamada “Fiskobirlik’in fındık üreticilerimiz başta olmak üzere Giresun halkı ve Giresun ekonomisi için önemini biliyoruz. İlimiz için önemli bir ekonomik değer ve istihdam kaynağı olan Fiskobirlik’in bölge için daha fazla katma değer üretmesi için yapılması gerekenler noktasında sayın bayraktar ile istişarelerde bulunduk. Deva Partisi olarak her zaman kendilerine katkı sunmaya hazır olduğumuzu belirttik.

Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar bizi samimi bir ortamda karşıladı. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Görüşmede 2007 yılından beri görevi yürüttüğünü, Fiskobirliği zarar eden kurumdan kar eden hale getirdiklerini, 90 kişi çalışan Güre’deki entegre tesislerinde bugün itibariyle 450 kişilik istihdama ulaştıklarını yurt genelinde 51 bayilik yanında 25 ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini söyledi. Buna rağmen Giresun kamuoyunda yeterince anlaşılmadıklarını hatta bazen yanlış anlaşıldıklarını belirtti. Sakarya’ya Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak çikolata fabrikası için Fiskobirlik’in Sakarya’ya taşınacağı yönünde kamuoyunda dezenformasyon üretildiğini bu ve bunun gibi kamuoyunu yanlış yönlendirmelerin kendilerini üzdüğünü belirtti. Hangi kesimden ve hangi partiden olursa olsun kendilerine gelen yapıcı ve makul önerilerin dikkate alındığını ve bundan sonra da alınacağını belirtti” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım