Giresun Haberleri

Gazetecilik, Çok Yönlü Bir Misyonu İçermektedir

0

Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Çalışan Gazeteciler Günü’nün Türk Basın Tarihinde önemli bir yer tuttuğunu belirten Bayram, 10 Ocak 1961 tarihinde çıkarılan yasa ile basın çalışanları bazı haklar kazandığını ve o nedenle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı olarak kabul edildiğini söyledi. Bayram, 1971 yılına kadar bayram olarak kutlanan  bu günün, askeri muhtıra ile gazetecilerin haklarının budanması sonrası bugüne kadar 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlandığını söyledi.

Bayram şöyle devam etti, “Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri vardır. İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. Bu önemli misyonu yerine getirmek için her türlü şartta görevlerini yerine getiren gazetecilerimiz mesai saati gözetmeksizin, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve her konuda haberdar etmek için mücadele veren tüm basın mensubu arkadaşlarıma kolaylıklar diliyorum.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım